Koordinátor colného dohľadu, oddelenie kontrol po prepustení a TVZ

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Trstená
Termín nástupu
15.06.2024
1 205,5 EUR/mesiac(z toho funkčný plat 1107,50 €, hodnostný príplatok v sume minimálne 98 €) + osobný príplatok + prídavok za výsluhu rokov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Koordinovanie vykonávania štátnej služby, samostatné ucelené odborné činnosti na úseku agendy tradičných vlastných zdrojov (len oblasť cla).
• Koordinácia, metodika a riadenie postupov v rámci aplikácií a vybraných informačných systémov, vyžadujúcich predpísané postupy, konzultácie a príprava osobitných podkladov v zmysle platnej legislatívy SR a regulácie EÚ v oblasti tradičných vlastných zdrojov EÚ.
• Príprava podkladov, štatistík a požadovaných výstupov pre EK za oblasť tradičných vlastných zdrojov. Účasť na rokovaniach pracovných skupín a výborov Európskej komisie za oblasť tradičných vlastných zdrojov v zahraničí.
• Samostatná odborná a metodická činnosť pri príprave a vykonávaní analýz vrátane ich vyhodnotenia.
• Príprava a pripomienkovanie legislatívnych návrhov príslušných právnych predpisov ako aj interných aktov riadenia pre činnosť finančnej správy v oblasti tradičných vlastných zdrojov.

Platové náležitosti:
Základná informácia o plate: 1205,50 € (z toho funkčný plat 1107,50 €, príplatok za hodnosť 98 €)
+ prídavok za výsluhu rokov maximálne 609,50 € - t. j. percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej praxe; posudzuje sa individuálne

+ osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného

• motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
• pružný mesačný pracovný čas
• šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
• odmeny pri životných jubileách
• možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
• rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
• možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republika, Maďarsko)
• špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
• tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)

Orgán finančnej správy: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
sekcia colná, odbor colný, oddelenie kontrol po prepustení a TVZ
Miesto výkonu práce: Trstená
Funkcia s pridelením strelnej zbrane: áno
Druh štátnej služby: dočasná štátna služba - odborník

(podľa § 79 ods. 1 zákona č. 35/2019 Z. z. o finančnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov)

Stupeň oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami: vyžaduje sa bezpečnostná previerka I. stupňa pre stupeň utajenia "Vyhradené". *

* Úspešný uchádzač je povinný predložiť do 30 dní odo dňa vzniku služobného pomeru materiály na bezpečnostnú previerku podľa § 16 ods. 1 zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Termín výberového konania: 20.05.2024 o 8:30 hod. (začiatok písomnej časti)
Miesto realizácie výberového konania: Finančné riaditeľstvo SR, Mierová 23, 815 11 Bratislava

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- odborné vedomosti
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana
- previerka fyzickej zdatnosti
- psychologické vyšetrenie

POŽIADAVKY:
Znalosť zákonov:
1. rozhodnutie Rady (EÚ, Euratom) 2020/2053 z 14. decembra 2020 o systéme vlastných zdrojov Európskej únie a o zrušení rozhodnutia 2014/335/EÚ, Euratom,
2. nariadenie Rady (EÚ, Euratom) 2021/768 z 30. apríla 2021, ktorým sa stanovujú vykonávacie opatrenia týkajúce sa systému vlastných zdrojov Európskej únie a zrušuje nariadenie (EÚ. Euratom) č. 608/2014,
3. nariadenie Rady (EÚ, Euratom) č. 609/2014 z 26. mája 2014 o metódach a postupe sprístupňovania tradičných vlastných zdrojov a vlastného zdroja založeného na DPH a HND a o opatreniach na zabezpečenie požiadaviek na pokladničnú hotovosť

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis na e-mailovú adresu: [email protected].
V predmete e-mailovej správy uveďte prosím číslo výberového konania VK/36/2024/FRSR.
Termín na podanie žiadosti: najneskôr do 14.05.2024.

PODMIENKY PRIJATIA:
bezúhonnosť, spoľahlivosť, zdravotná a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru uchádzač nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a je štátny občan Slovenskej republiky

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

14.5.2024 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Adriana Marťáková - Hricková
Tel.: +421248273079
E-mail: poslať životopis
ID: 4811885  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 205,5 EUR/mesiac