Kontrolór, Daňový úrad Bratislava, úsek kontroly

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
15. 5. 2024
1 363,5 EUR/mesiac1.033,50 € funkčný plat + 130 € osobitný príplatok + 200 € minimálna výška osobného príplatku, ktorý možno priznať po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru + 568,50 € maximálna výška prídavku za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej odbornej praxe) sa posudzuje individuálne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

● Vykonávanie daňových kontrol za účelom preverenia správnosti určenia dane podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu DPH a pod. .
● Vykonávanie inej kontrolnej činnosti podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, vyhľadávacia činnosť, miestne zisťovania, t. j. preverovanie určitých skutočností priamo na mieste, zvyčajne v sídle daňového subjektu, resp. v jeho prevádzkach, ako aj miestne zisťovania za účelom dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice.
● Vypracovávanie dokumentov súvisiacich s kontrolnou činnosťou a následným vyrubovacím konaním, samostatná odborná príprava rozhodnutí.

+ prídavok za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej odbornej praxe) sa posudzuje individuálne
+ osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru
+ osobitný príplatok

● stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu
● motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
● pružný mesačný pracovný čas
● šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
● príspevok na stravovanie
● nadštandardná zdravotná starostlivosť
● odmeny pri životných jubileách
● možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
● rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
● možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republiky, Maďarsko)
● špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
● tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)
● letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy

Informácie o výberovom konaní

Funkciu KONTROLÓR obsadzujeme pre:
DAŇOVÝ ÚRAD BRATISLAVA, úsek kontroly, oddelenie daňovej kontroly 7, oddelenie daňovej kontroly 9, oddelenie daňovej kontroly 10, oddelenie daňovej kontroly 11, oddelenie daňovej kontroly 12

Počet obsadzovaných funkcií: 6

Druh štátnej služby: prípravná štátna služba

Stupeň oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami: vyžaduje sa bezpečnostná previerka I. stupňa pre stupeň utajenia "vyhradené"

(úspešný uchádzač je povinný predložiť do 30 dní odo dňa vzniku služobného pomeru materiály na bezpečnostnú previerku podľa § 16 ods. 1 zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov)

Termín výberového konania: 19. 4. 2024 o 8:00 h (začiatok písomnej časti)
Termín na podanie žiadostí o zaradenie do výberového konania: do 14. 4. 2024

Miesto realizácie VK: Finančné riaditeľstvo SR, Mierová 23, 815 11 Bratislava

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- odborné vedomosti
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite tlačivo Žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis na e-mailovú adresu: [email protected] . V predmete e-mailovej správy uveďte číslo výberového konania VK/28/2024/DÚBA.

Tlačivo - ŽIADOSŤ O ZARADENIE DO VÝBEROVÉHO KONANIA a informácie o ďalších výberových konaniach, nájdete na stránke Finančného riaditeľstva SR:

Podmienky prijatia:
bezúhonnosť, spoľahlivosť a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z. z.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ZNALOSŤ ZÁKONOV:
Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov, Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4792615  Dátum zverejnenia: 25.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 363,5 EUR/mesiac