Administrátor IT, oddelenie podpory koncových používateľov Žilina, odbor podpory koncových používateľov, sekcia informatiky

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
1.5.2024
1 107,5 EUR/mesiacPlat tvorí: 1 107,50 EUR funkčný plat + prídavok za výsluhu rokov + osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie procesov „Manažment konfigurácií“, „Manažment incidentov“, „Manažment problémov“, „Manažment zmien“, „Release manažment“ a "Manažment kontinuity IT služieb" v zmysle zavedených štandardov ITIL v rozsahu pôsobnosti oddelenia v regióne. Vykonávanie komplexnej prevádzky výpočtovej techniky (PC, notebooky, tlačiarne, multifunkčné zariadenia a iné periférne zariadenia) koncového používateľa v rozsahu pôsobnosti oddelenia v regióne. Vykonávanie správy, inštalácie a obnovy systémového a aplikačného prostredia koncového používateľa. Spracovávanie požiadaviek na záručný a pozáručný servisu výpočtovej techniky koncového používateľa prostredníctvom servisných organizácií. Vo vymedzenom rozsahu vykonávanie správy pracovných staníc v ActiveDirectory. Vykonávanie správy prístupových práv, hesiel a antivírovej ochrany prostredia koncového používateľa. Aktualizovanie telefonických kontaktov v aplikácii FIM. Vykonávanie zálohovania dôležitých dát koncového prostredia používateľa na základe jeho požiadavky. Výmena spotrebného materiálu v rámci tlačových služieb. Vykonávanie presunu prostriedkov IS/IKT v zmysle požiadavky koncového používateľa v súvislosti so zmenou pracoviska, respektíve umiestnenia prostriedkov IS/IKT. Vykonávanie administratívnych činností súvisiacich s činnosťou útvaru.

Platové náležitosti: 1 107,50 EUR funkčný plat + prídavok za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu v maximálnej výške 609,50 EUR, odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej praxe) sa posudzuje individuálne + osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru • stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu• motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)• pružný mesačný pracovný čas• šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok• príspevok na stravovanie• nadštandardná zdravotná starostlivosť• odmeny pri životných jubileách• možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy• rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)• možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republika, Maďarsko)• špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)• tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)• letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy

Informácie o výberovom konaní

Orgán finančnej správy:
Finančné riaditeľstvo SR, sekcia informatiky, odbor podpory koncových používateľov, oddelenie podpory koncových používateľov Žilina

Druh štátnej služby:
prípravná štátna služba

Počet obsadzovaných funkcií: 1

Stupeň oprávnenia na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami:
nevyžaduje sa

Požiadavky na uchádzača (výhodou):
počítačové zručnosti: MS Office pokročilý, operačný systém Microsoft Windows 10 pokročilý
flexibilita, samostatnosť, svedomitosť, spoľahlivosť, analytické myslenie, vodičský preukaz skupiny B

Podmienky prijatia:
bezúhonnosť, spoľahlivosť, zdravotná a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru uchádzač nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z. z.

Termín výberového konania:
11.4.2024 o 9.30 h (písomná časť)

Miesto realizácie VK:
Colný úrad Žilina, K Cintorínu 36, 010 04 Žilina

Overenie spĺňania požiadaviek:
• ovládanie štátneho jazyka
• schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

Zoznam dokumentov:
V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem, zašlite žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis, na e-mailovú adresu: [email protected]

Termín na podanie žiadosti: najneskôr 8.4.2024 do 13:00 hod.
Pozvánky už nebudú posielané.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

výhodou je vzdelanie zamerané na informatiku alebo elektrotechnické vzdelanie

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4787400  Dátum zverejnenia: 18.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 107,5 EUR/mesiac