Kontrolór, Daňový úrad Žilina, úsek kontroly a analýz, ODK 2

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Dolné Rudiny, 010 01 Žilina
Termín nástupu
1.5.2024
1 107,5 EUR/mesiac+ osobitný príplatok 130,00€, + prídavok za výsluhu rokov (% podiel z funkčného platu, v maximálnej výške 609,50€, odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej praxe) sa posudzuje individuálne, + osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie daňových kontrol za účelom preverenia správnosti určenia dane podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu DPH a pod.
Vykonávanie inej kontrolnej činnosti podľa všeobecne záväzných právnych predpisov, vyhľadávacia činnosť, miestne zisťovania, t.j. preverovanie určitých skutočností priamo na mieste, zvyčajne v sídle daňového subjektu, resp. v jeho prevádzkach, ako aj miestne zisťovania za účelom dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej
pokladnice.
Vypracovávanie dokumentov súvisiacich s kontrolnou činnosťou a následným vyrubovacím konaním, samostatná odborná príprava rozhodnutí.

● stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu
● motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
● pružný mesačný pracovný čas
● šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
● príspevok na stravovanie
● nadštandardná zdravotná starostlivosť
● odmeny pri životných jubileách
● možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
● rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
● možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republiky, Maďarsko)
● špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
● tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie,
športové podujatia)
● letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy

Funkcia kontrolór v platovej triede 4, obsadzujeme pre Daňový úrad Žilina, úsek kontroly a analýz, oddelenie daňovej kontroly 2.

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba
na zastupovanie príslušníka finančnej správy, ktorý je na rodičovskej dovolenke, alebo na dovolenke bezprostredne nadväzujúcej na materskú alebo rodičovskú dovolenku (predpokladaný termín trvania SP do 6/2026)

Termín výberového konania: 10. 4. 2024 o 8:30 h (začiatok písomnej časti)

Termín na podanie žiadostí o zaradenie do výberového konania: do 7. 4. 2024

Miesto realizácie VK:
Daňový úrad Žilina, Janka Kráľa 1629/2, 010 01 Žilina

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- odborné vedomosti
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite tlačivo Žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis na e-mailovú adresu: [email protected] .
V predmete e-mailovej správy uveďte číslo výberového konania VK/22/2024/DUZA.
Tlačivo - ŽIADOSŤ O ZARADENIE DO VÝBEROVÉHO KONANIA a informácie o ďalších výberových konaniach, nájdete na stránke Finančného riaditeľstva SR:

POZVÁNKY UŽ NEBUDÚ POSIELANÉ.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Základy
Microsoft Office - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Podmienky prijatia: bezúhonnosť, spoľahlivosť a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z. z.

Požiadavky na znalosť zákonov:

Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4787321  Dátum zverejnenia: 19.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 107,5 EUR/mesiac