Riaditeľ daňového úradu, Daňový úrad Nitra

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
01.10.2022
1 826 EUR/mesiac(z toho funkčný plat 1214,00 €, príplatok za riadenie 612 €) + prídavok za výsluhu rokov maximálne 668 € - t. j. percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej praxe; posudzuje sa individuálne + osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru v sume minimálne 350 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Riadiaca, koncepčná a systémová činnosť pri tvorbe opatrení so zodpovednosťou za rozhodnutia na úrovni daňového úradu.
• Zabezpečovanie činností a plnenia úloh daňového úradu vyplývajúcich zo zákona č. 35/2019 Z. z. o finančnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ako aj plnenia úloh na úseku ochrany objektov.
• Participovanie na tvorbe zásadných strategických plánov určujúcich smery rozvoja správy daní.
• Predkladanie podkladov v rámci rozpočtového procesu, zabezpečovanie správnosti použitia pridelených finančných prostriedkov v súlade so zákonom.
• Príprava stanovísk a materiálov v pôsobnosti daňového úradu.
• Vybavovanie sťažností a zabezpečovanie prijímania opatrení na odstránenie zistených nedostatkov v činnosti daňového úradu vyplývajúcich z vykonaných kontrol.
• Zabezpečovanie sprístupnenia informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov.
• Predkladanie návrhov na legislatívne zmeny.
• Poskytovanie súčinnosti ostatným organizačným útvarom a orgánom finančnej správy pri plnení úloh finančnej správy.

• motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
• pružný mesačný pracovný čas
• šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
• 1 deň plateného voľna podľa kolektívnej zmluvy
• odmeny pri životných jubileách
• možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
• rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
• možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republika, Maďarsko)
• špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
• tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)

Informácie o výberovom konaní

Orgán finančnej správy: Daňový úrad Nitra
Miesto výkonu práce: Nitra
Druh štátnej služby: dočasná štátna služba - odborník
(podľa § 79 ods. 1 zákona č. 35/2019 Z. z. o finančnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov)

Stupeň oprávnenia na oboznamovanie sa s
utajovanými skutočnosťami: vyžaduje sa bezpečnostná previerka II. stupňa pre stupeň utajenia "Dôverné" *

* Úspešný uchádzač je povinný predložiť do 30 dní odo dňa vzniku služobného pomeru materiály na bezpečnostnú previerku podľa § 16 ods. 1 zákona č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Termín výberového konania: 05.09.2022 o 8:00 hod. (začiatok písomnej časti)
Miesto realizácie VK: Finančné riaditeľstvo SR, Mierová 23, 815 11 Bratislava

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana
- odborné vedomosti

POŽIADAVKY:
Znalosť zákonov:
• Zákon č. 35/2019 Z. z. o finančnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení
neskorších predpisov
• Ústava Slovenskej republiky
• Ústavný zákon č. 23/1991 Zb., ktorým sa uvádza LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD ako
ústavný zákon Federálneho zhromaždenia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky
• Zákon č. 211/2000 Z. z o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých
zákonov v znení neskorších predpisov
• Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých

Predloženie vízie riadenia Daňového úradu Nitra, formou prezentácie, elektronicky najneskôr do 30.08.2022 do 13:00 hod..

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite žiadosť o zaradenie do výberového konania, štruktúrovaný životopis a prezentáciu vízie na e-mailovú adresu: [email protected]. V predmete e-mailovej správy uveďte prosím číslo výberového konania VK/84/2022/FRSR.
Termín na podanie žiadosti: najneskôr do 30.08.2022 do 13:00 hod..

PODMIENKY PRIJATIA:
bezúhonnosť, spoľahlivosť, psychofyziologické overenie pravdovravnosti, zdravotná a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

riadiace schopnosti, schopnosť zvládať pracovné zaťaženie, vysoká miera interaktívnej komunikácie a asertívnych postojov, manažérske zručnosti

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4396242  Dátum zverejnenia: 12.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 826 EUR/mesiac