Správca II, Daňový úrad Bratislava, úsek správy daní II

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
15.6.2021
852 EUR/mesiac+ prídavok za výsluhu rokov + osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

● Spracovávanie daňových priznaní, prehľadov a hlásení zo závislej činnosti a ďalších daňových dokumentov, vrátane výziev na ich podávanie alebo na odstraňovanie nedostatkov v nich.
● Vykonávanie úkonov súvisiacich s vrátením uplatnených preplatkov, nadmerných odpočtov DPH a pod.
● Sledovanie úhrad daňových povinností, odstupovanie nedoplatkov na vymáhanie v daňovom exekučnom konaní.
● Vybavovanie žiadostí o odklad platenia dane, platenia dane v splátkach, úľavu na dani alebo odpustenie daňového nedoplatku, o stanovenie preddavkov inak.
● Samostatná odborná príprava rozhodnutí na úseku správy daní (napr. v skrátenom vyrubovacom konaní, o uložení sankcií a pod.).

+ prídavok za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej odbornej praxe) sa posudzuje individuálne
+ osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru

● stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu
● motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
● pružný mesačný pracovný čas
● šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
● 1 deň plateného voľna podľa kolektívnej zmluvy
● príspevok na stravovanie
● nadštandardná zdravotná starostlivosť
● odmeny pri životných jubileách
● možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
● rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
● možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republiky, Maďarsko)
● špeciálne ponuky (zľavy v CK na dovolenky, zľavy do divadla)
● tímbuildingové podujatia pre príslušníkov finančnej správy (MDD, vianočné posedenie, športové podujatia)
● letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy

Informácie o výberovom konaní

Funkciu SPRÁVCA II obsadzujeme pre:
DAŇOVÝ ÚRAD BRATISLAVA, úsek správy daní II, oddelenie správy daní 6
Počet obsadzovaných funkcií: 1

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba - na zastupovanie príslušníka finančnej správy, ktorý je na materskej alebo rodičovskej dovolenke (predpokladaná doba trvania dočasnej štátnej služby do 03/2024).

Termín výberového konania: 1.6.2021 o 8:00 h (začiatok písomnej časti)
Termín na podanie žiadostí o zaradenie do výberového konania: do 26.5.2021

Miesto realizácie VK: Finančné riaditeľstvo SR, Mierová 23, 815 11 Bratislava

Výberové konanie pozostáva z overenia splnenia požiadaviek:
- ovládanie štátneho jazyka
- odborné vedomosti
- schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite tlačivo Žiadosť o zaradenie do výberového konania a štruktúrovaný životopis na e-mailovú adresu: [email protected] . V predmete e-mailovej správy uveďte číslo výberového konania.

Tlačivo - ŽIADOSŤ O ZARADENIE DO VÝBEROVÉHO KONANIA a informácie o ďalších výberových konaniach, nájdete na stránke Finančného riaditeľstva SR:

Podmienky prijatia:
bezúhonnosť, spoľahlivosť a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z. z.

Hygienicko-bezpečnostné opatrenia:
- Vstup do budovy len s prekrytím horných dýchacích ciest respirátorom (bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2 podľa normy STN EN 149+A1).
- Dezinfekcia rúk (aj v prípade použitia jednorázových rukavíc) pri vstupe do budovy.
- Vlastné písacie pomôcky.

V prípade prítomnosti príznakov akútneho respiračného ochorenia je účastník výberového konania povinný zostať v domácej izolácii, za takého stavu Vaša účasť na výberovom konaní nie je možná.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ZNALOSŤ ZÁKONOV:
Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4079015  Dátum zverejnenia: 11.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 852 EUR/mesiac