Colník

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Miletičova 42, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona č. 200/1998 Z.z. o štátnej službe colníkov a o zmene a doplnení niektorých ďalších zákonov v znení neskorších predpisov, Oznámenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/007993/2017-75

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

administratívne úkony spojené s výkonom daňovej, colnej agendy, vydávanie povolení v colnej oblasti, spracovávanie analýz o dovoze, vývoze a tranzite tovaru, kontrolná činnosť, priestupkové konanie, výber a evidovanie cla, daní a iných platieb pri dovoze a vývoze tovaru, kontrola tovaru, registrácia a evidencia daňových subjektov

30 dní dovolenky
perspektívna, stabilná a zaujímavá práca
pružná pracovná doba
nadštandardné sociálne výhody
možnosť ubytovania na Colnom úrade (platí pre mužského uchádzača)

Uchádzač bude prijatý do prípravnej štátnej služby podľa zákona 200/1998 Z. z.
Žiadosť o prijatie, životopis a doklad o vzdelaní prosíme zasielať na uvedenú e-mailovú adresu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, technické, právnické

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

komunikatívnosť, ochota vzdelávať sa, samostatnosť, aj práca v tíme, schopnosť hľadania a využitia informácií z dostupných zdrojov, logické a samostatné myslenie, precíznosť, nutnosť zvládať stresové situácie

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3177444  Dátum zverejnenia: 20.3.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 200/1998 Z.z. o štátnej službe colníkov a o zmene a doplnení niektorých ďalších zákonov v znení neskorších predpisov, Oznámenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/007993/2017-75