Účtovník hlavnej knihy - dane

Miesto práce
Panónska cesta, Petržalka
Termín nástupu
01.05.2020
Mzdové podmienky (brutto)
1 600 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Spracováva všetky aktivity súvisiace s DPH (registrácia na Slovensku, Nemecku, Poľsku a v Českej republike) a ostatnými miestnymi daňami
• Zodpovedá za mesačnú závierku pridelených závodov (reporting v internom konsolidačnom systéme)
• Pripravuje a spracováva vratky dane z pridanej hodnoty z členských štátov EÚ – na ročnej báze
• Spolupracuje na príprave daňového priznania dane z príjmov právnických osôb
• Spracováva a zodpovedá za rekonsiliácie DPH účtov a ostatných daňových účtov
• Účtuje v účtovnom systéme SAP (mesačné uzávierky a iné účtovné zápisy podľa potreby)
• Podieľa sa na mesačnej účtovnej závierke, účtuje a vypočítava dohadné položky prideleného závodu/závodov, účtuje alokácie platieb DPH na jednotlivé závody
• Na mesačnej báze vypočítava aktuálne a odložené dane
• Zodpovedá za report predpokladaných daní (tax forecast report)
• Podieľa sa na mesačnom a ročnom reportingu materskej spoločnosti
• Implementuje podnikové účtovné pravidlá a procedúry, spolupracuje s účtovným centrom v Poľsku
• Spolupracuje na príprave interných tréningov, realizuje tréningy interných zamestnancov v oblasti DPH a daní
• Pripravuje podklady pre interný a externý audit, komunikuje s daňovým úradom

- výkonnostné polročné bonusy
- príspevok zamestnávateľa na 3.pilier DDS
- zvýhodnené stravné poukážky
- široká ponuka zliav u partnerských spoločností
- voľba benefitov formou cafeterie

Radi by sme informovali všetkých záujemcov o pracovnú pozíciu, že osobne kontaktovať budeme iba kandidátov spĺňajúcich vyššieuvedené kritéria. Za porozumenie ďakujeme.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

20.4.2020 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, dane

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - pokročilý
SAP - základy

Počet rokov praxe

3

- lojalita
- precíznosť , orientácia na detajl
- časová flexibilita v termínoch uzávierky
- tímový duch

Nové trendy a očakávania zákazníkov pretvárajú automobilový priemysel. Vo Faurecii - inšpirovaní novými, vzrušujúcimi výzvami spojenými s touto revolúciou - už teraz predvídame budúcnosť, vyvíjame špičkové riešenia pre inteligentný život na palube a udržateľnú mobilitu. Ak chceš byť aj ty súčasťou tejto zmeny a vytvárať hodnoty pre budúcu čistejšiu a inteligentnejšiu dopravu, Faurecia je to správne miesto.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o.
Kutlíkova 17
85250 Bratislava
ID: 3888170  Dátum zverejnenia: 9.3.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac