Fyzioterapeut

Fakultná nemocnica Nitra

Miesto práce
Špitálska 6, Nitra
Termín nástupu
asap
1 186,64 EUR/mesiaczákladná mzda pri odbornej spôsobilosti 1 186,64 €, so špecializáciou 1 408,32 € výška tarifnej mzdy je ďalej odstupňovaná podľa počtu odpracovaných rokov, osobný príplatok po zapracovaní a ďalšie plnenia v zmysle platnej kolektívnej zmluvy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Fyzioterapeut s odbornou spôsobilosťou na výkon odborných pracovných činností samostatne:
a) posudzuje a určuje potreby fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti osoby,
b) plánuje fyzioterapeutickú starostlivosť a reintegráciu osoby do prirodzeného prostredia, c) zhodnocuje stav osoby a určuje fyzioterapeutické postupy v závislosti od zistených potrieb,
d) využíva posudzovacie stupnice a hodnotiace škály vo fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti,
e) vykonáva fyzioterapeutické vyšetrenie a kineziologické vyšetrenie neuromuskulárneho systému, kardiovaskulárneho systému, respiračného systému, elektrodiagnostiku, fyzioterapeutické vyšetrenia v oblasti pracovnej, psychosociálnej, výchovnej a preventívnej, f) určuje a vykonáva fyzioterapeutické postupy zamerané na prevenciu vzniku imobilizačného syndrómu,
g) meria fyziologické funkcie osobe v rozsahu nevyhnutnom na poskytovanie fyzioterapeutickej starostlivosti,
h) vzdeláva osobu, rodinu a komunitu o fyzioterapeutickej starostlivosti s dôrazom na sebestačnosť a navrátenie zdravia osoby, posturálnej životospráve, režimových opatreniach, používaní kompenzačných pomôcok, rehabilitačných pomôcok a prístrojov vrátane možnosti ďalšej fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti,
i) spolupracuje s ostatnými zdravotníckymi pracovníkmi, poskytuje fyzioterapeutickú starostlivosť ako člen multiodborového tímu pri zabezpečovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti.

Fyzioterapeut s odbornou spôsobilosťou na základe odporúčania lekára samostatne vykonáva:
a) kinezioterapiu, respiračnú fyzioterapiu a inhalačnú liečbu,
b) aktívne cvičenia a aktívne asistované cvičenia, pasívne cvičenia, rezistované cvičenia s využitím mechanoterapie, kineziotejpingu a hydrokinezioterapie,
c) reflexnú periostálnu a segmentálnu masáž,
d) fyzioterapeutickú starostlivosť v domácom prostredí a v inom prirodzenom sociálnom prostredí osoby,
e) komplexnú fyzikálnu terapiu, aplikuje fyziatrické, balneologické a elektroterapeutické procedúry (mechanoterapia, svetloterapia, termoterapia, kryoterapia, balneoterapia a elektroterapia galvanickými a nízkofrekvenčnými prúdmi, strednofrekvenčnými prúdmi a vysokofrekvenčnými prúdmi).

predĺženie dovolenky nad rozsah Zákonníka práce o 1 týždeň pre zamestnancov 33 rokov a viac
- výhodné závodné stravovanie
- príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
- príspevok pri príležitosti trvania pracovného pomeru
- odmeny pri príležitosti životného jubilea
- príspevok darcom krvi po získaní plakety
- príspevok pri narodení dieťaťa /pre členov ZOO/
- príspevok pri živelných pohromách
- príspevok pri odchode do starobného dôchodku
- bezplatné poskytnutie nadštandardnej izby počas prvých 10 dní hospitalizácie
- poskytnutie priestorov zamestnaneckej jedálne pri životných jubileách
- športové hry a ďalšie iné v zmysle kolektívnej zmluvy
- Multisport karta

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Fakultná nemocnica v Nitre je koncovým zdravotníckym zariadením a poskytuje zdravotnú starostlivosť pre celý Nitriansky kraj v 15 klinikách, 10 oddeleniach a vo viac ako 80-tich špecializovaných ambulanciách. Zabezpečuje praktickú výučbu študentov Katedry ošetrovateľstva a Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre ako aj prax žiakov Strednej zdravotnej školy v Nitre. Umožňuje povinnú prax aj študentom Farmaceutickej fakulty a Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
ID: 4771618  Dátum zverejnenia: 27.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 186,64 EUR/mesiac