Zdravotná sestra/asistentka v Diagnostickom centre prof. Hamara FTVŠ UK

Fakulta telesnej výchovy a športu UK

Miesto práce
Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, Bratislava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečenie komplexných zdravotníckych činností súvisiacich s prevádzkou ambulancie telovýchovného lekárstva a SVaLZ v odbore fyzioterapia
- odborná zdravotná starostlivosť pre venepunkciách a odberoch moču a slín
- komunikácia s pacientmi/klientmi
- materiálne zabezpečenie ambulancie (zdravotnícky materiál, dokumentácia, sanitačný materiál a prostriedky)
- sanitačná starostlivosť o priestory a pomôcky v ambulancii
- evidencia a vedenie potrebnej dokumentácie

- možnosť osobného rozvoja a odborného rastu
- korektný a profesionálny prístup zo strany zamestnávateľa
- zaujímavá práca s modernými diagnostickými prístrojmi
- možnosť aktívneho využitia športovísk v rámci pracoviska
- 5 dní dovolenky naviac voči Zákonníku práce
- stabilná pracovná doba
- možnosť ubytovania

Hlavným cieľom Diagnostického centra profesora Hamara je podpora vedeckovýskumných aktivít v oblasti vied o športe a ich prepojenie s praxou. Vývoj nových diagnostických a tréningových metód a ich aplikácia do oblasti športu, rehabilitácie či klinickej medicíny môže prispieť nielen k zvýšeniu výkonnosti športovcov a telesnej zdatnosti bežnej populácie, ale aj zviditeľniť vedy o športe v očiach verejnosti. Pracovníci Fakulty disponujú dlhoročnými skúsenosťami v oblasti posudzovania funkčných schopností nielen športovcov, ale aj bežnej populácie a pacientov so zhoršenou telesnou zdatnosťou ako aj odbornou interpretáciou výsledkov funkčných testov s ohľadom na potreby praxe. Snahou DCpH je ďalší vývoj moderných diagnostických zariadení a metód a ich uplatňovanie pri posudzovaní úrovne trénovanosti a riadení športového tréningu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ vzdelanie I. st. v odbore Ošetrovateľstvo

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy

- aktívne používanie balíka MS Office
- práca v programe WinAmbulancia
- prax pri venepunkciách nutná
- výborné komunikačné a organizačné schopnosti
- proklientský prístup

Poslaním Fakulty telesnej výchovy a športu je poskytovať vysokoškolské vzdelávanie prostredníctvom akreditovaných študijných programov a rozvíjať harmonickú osobnosť, vedomosti. múdrosť, dobro a trpezlivosť v človeku, prispievať k rozvoju vedy, kultúry, športu a zdravia pre blaho celej spoločnosti.
Svoje poslanie napĺňa výchovou v duchu hodnôt demokracie, humanizmu, tolerancie, európskej solidarity a vedením študentov k tvorivému, kritickému a k nezávislému mysleniu, k zdravému sebavedomiu a k národnej hrdosti.
ID: 3780952  Dátum zverejnenia: 7.10.2019