Hľadá sa - BOZP Koordinátor - pre významnú automotive spoločnosť v Lozorne , plus relokačný bonus k výplate

Manuvia, a. s.

Miesto práce
Lozorno, Bratislavský kraj
Termín nástupu
asap/dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Atraktívne finančné hodnotenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Misia pracovného miesta je:
- Starostlivosť o nastavenie a zachovanie najvyšších štandardov ochrany zdravia, bezpečnosti a životného prostredia a dosiahnutie pracovného prostredia bez úrazov neustálym zlepšovaním oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.
- Podpora profesionálneho rozvoja členov tímov v rámci implementovania robustného BOZP procesu tak, aby sa dosiahli kvalitatívne ukazovatele, náklady a včasné splnenie cieľov v súlade s požiadavkami interných a externých zákazníkov. Rozvoj a implementácia ducha manufacturing excellence, inovácie a neustáleho zlepšovania v celej organizácii.

Zodpovednosti:
- Vedenie a strategické plánovanie a manažment oblasti BOZP a environment stratégie
- Zaistenie, aby Politika bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a Životného prostredia bola plne porozumená, dodržiavaná a rešpektovaná v rámci jeho zodpovedností
- Zodpovednosť za implementáciu požiadaviek zákazníka za oblasť BOZP a OPP, do internej projektovej prípravy a za pochopenie požiadaviek zákazníka v rámci interných projektových tímov
- Zaistenie, aby procesy dodávali zamýšľané postupy
- Zaistenie propagácie zamerania sa na zákazníka v rámci organizácie
- Vykonávanie kontrolnej činnosti v oblasti BOZP, OPP, v oblasti dodržiavania používania predpísaných osobných ochranných prostriedkov, ako aj bezpečnej práce na pracovisku, či práci s náradím, náčiním, technológiou podľa predpísanej dokumentácie a definovaných BOZP štandardov
- Podieľanie sa na zavádzaní manažérskeho systému riadenia BOZP
- Vedenie a udržiavanie kompletnej BOZP agendy a OPP agendy /Ochrana proti požiarom/agendu,
- Vedenie a udržiavanie kompletnej EMS agendy /Environmentálnu agendu/
- Vykonávanie kontroly a auditov BOZP, OPP a EMS v spolupráci s vedúcimi zamestnancami
- Spolupráca na OHSAS auditoch a na iných interných a externých auditoch vo vzťahu k BOZP, OPP a EMS oblasti
- Vykonávanie pravidelných a periodických školení BOZP a OPP
- Vykonávanie analýzy rizík na pracovných postoch vo výrobe a v administratíve
- Posudzovanie nových pracovných miest a pracovných postupov s návrhmi na riadenie rizík
- BOZP stretnutia, bezpečnostné okienka, participácia na komunikačných stretnutiach
- Evidencia, vyšetrovanie a analýza pracovných úrazov, skoro nehody, ošetrenia s prvou pomocou a choroby z povolania – návrh a realizácia okamžitých a preventívnych opatrení
- Zodpovednosť za sledovanie nákladov za riadené oblasti, zaisťovanie nákladových zlepšení
- Zaistenie spracovania 8D výkazov v slovenskom a anglickom jazyku- prezentácia, zverejňovanie na lokálnej Invision sieti, ako aj preukázateľna prezentácia na lokálnej úrovni – vizualizačné tabule, stretnutia, štvrtkové BOZP okienko

Pracovné aktivity:
- Tvorba BOZP politiky, procedúry prostredníctvom Lokálne riadenej dokumentácie
- Zabezpečenie komunikácie v slovenskom a v cudzom /anglickom/ jazyku telefonicky, písomne alebo v rámci osobného stretnutia so zákazníkom
- Kompletná evidencia, vydávanie a objednávanie osobných ochranných pracovných prostriedkov
- Dohliadanie na používanie, výmenu a dopĺňanie OOPP /dohliadanie na ich prítomnosť v neporušenom stave, funkčnosť /
- Zaistenie interný BOZP auditov + BOZP akčných plánév, ich príprava, spracovanie, vedenie, plnenie
- Návrh nápravných a preventívnych opatrení
- Manažovanie bezpečnostných rizik, spracováva, posudzuje, up datuje a udržiava analýzu hodnotenia rizík
- Implementácia vedenia BOZP programy
- Manažment KPI, SMS tracker , TOP BOZP pozorovania, Požiarny plán, 8D reporting, skoro nehody, prvú pomoc, LTA, WLTAR, lessons learned, pripravuje podklady k Management review procesu
- Enablon data - včasné dopĺňanie dát za oblasť BOZP a Environment procesov
- Zaisťovanie dodržiavania politiky a štandardov BOZP na všetkých úrovniach závodu /interných aj externých/, v prípade zistenia nedostatkov alebo nedodržiavania nastavených štandardov BOZP navrhuje preventívne a následné opatrenia, príp. Sankcie alebo disciplinárne opatrenia
- Kontrola dostatočnosti zaškolenia operátorov pred ich umiestnením do výrobného procesu
- Aktualizácia plánu školení a riadenej dokumentácie v zmysle jeho zodpovedností
- Archivácia údajov o tréningoch, školeniach a kurzoch zamestnancov
- Spolupráca s Pracovnou zdravotnou službou
- Spolupráca, kontrola a zadávanie úloh externému Autorizovanému technikovi BOZP /ABT/ a Technikovi požiarnej ochrany
- Poskytovanie poradenstva pre výrobné prevádzky a posudzovanie rizík na pracovisku
- Pri práci sa riadi internými predpismi spoločnosti
- Účasť na stretnutiach, poradách a konferenčných hovoroch
- Podpora Operational Excellence, Kvalitu, BOZP a Environment
- Vystavovanie objednávok v SAPe, podľa potreby
- Dodržiavanie predpisov ochrany pred požiarom, bezpečnosti práce, poriadku a čistoty na svojom pracovisku v súlade s požiadavkami na ochranu životného prostredia

Máte právomoc:
- Zastaviť výrobnú linku v prípade, že jej chod ohrozuje zdravie, život zamestnancov, životné prostredie

- Veľmi atraktívne finančné ohodnotenie
- Relokačný bonus pre kandidáta, ktorý potrebuje ubytovanie
- Práca v silnej automotive spoločnosti
- Možnosť kariérneho rastu
- Firemné interné benefity

V prípade záujmu o túto pozíciu pošlite mi prosím životopis v slovenskom aj anglickom jazyku na [email protected], alebo mi zavolajte na 0918833156.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Automobilový priemysel, výroba dopravných prostriedkov

Našim klientom je popredný svetový dodávateľ plastových a kompozitných častí a modulov karosérie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
SAP - Základy

Vodičský preukaz

B

- Skúsenosť v oblasti BOZP - minimálne pol roka
- Aktívna znalosť anglického jazyka - slovom aj písmom
- Výborné prezentačné zručnosti a vystupovanie
- Orientácia na klienta

Počet zamestnancov
5000 a viac zamestnancov

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3216547  Dátum zverejnenia: 16.10.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Atraktívne finančné hodnotenie