Špecialista správy úverov a poistenia

EXIMBANKA SR

Miesto práce
Grösslingová 1, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 700 EUR/mesiacRočná odmena v závislosti od plnenia hospodárskeho výsledku a plnenia individuálnych cieľov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na odbor úverovej administrácie a platobných služieb hľadáme komunikatívnu/neho kolegyňu/gu, ktorá/ý má záujem pracovať v inštitúcií podporujúcej slovenské firmy pri exporte do celého sveta.

Zodpovednosti a úlohy pracovnej pozície sú:
- komplexná administrácia úverov / syndikovaných úverov a bankových záruk,
- kontrola zmluvnej dokumentácie – platnosť, účinnosť, náležitosti, aktivácia, archivácia,
- kontrola splnenia odkladacích podmienok, podmienok čerpania úveru a podmienok pred vystavením bankovej záruky,
- monitoring zabezpečení (zakladanie v systémoch banky , evidencia zmien na základe predložených znaleckých posudkov alebo podkladov od klientov),
- monitoring ostatných zmluvných podmienok úverov a vydaných bankových záruk,
- príprava pravidelných a ad hoc hlásení podľa pokynov nadriadeného,
- archivácia spisových zložiek, elektronická evidencia dát a podkladov,
- ostatné administratívne práce podľa pokynov nadriadeného,
- zodpovednosť za dodržiavanie ustanovení záväzných predpisov v zmysle vnútorných predpisov EXIMBANKY SR pre oblasť vyplývajúcu z činností ktoré vykonáva.

- pružný pracovný čas
- 37,5 h týždenná pracovná doba,
- 1 týždeň dovolenky nad rámec ZP,
- finančný príspevok na stravovanie vo výške 8,50 EUR,
- ročná odmena v závislosti od plnenia hospodárskeho výsledku a plnenia individuálnych
cieľov,
- 2 deň sick day/rok,
- sociálny program, polročný príspevok zo sociálneho fondu,
- príspevok zamestnávateľa na DDS,
- stabilné zamestnanie.

Pracovný životopis zasielajte e-mailom na uvedenú adresu, s vyjadrením súhlasu so spracovaním poskytnutých osobných údajov. Na osobný pohovor budú pozvaní len uchádzači, ktorí budú spĺňať stanovené kritéria.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

2

- aktívna práca s PC (MS Office),
- komunikačné zručnosti,
- odolnosť voči stresu,
- samostatnosť,
- precíznosť,
- zmysel pre kontrolu a detail,
- flexibilita.

EXIMBANKA SR je štátna exportná úverová agentúra a jej poslaním je podpora slovenského exportu prostredníctvom bankových a poisťovacích aktivít. Svoje aktivity úspešne rozvíja od roku 1997. Jej hlavným cieľom je zvýšenie konkurenčnej schopnosti slovenských vývozcov tovarov a služieb na medzinárodných trhoch. Vo vzťahu ku komerčnému finančnému trhu plní komplementárnu funkciu. EXIMBANKA SR ponúka celú škálu finančných produktov spojených s vývozom , predovšetkým úverové poistenie , financovanie a záruky. Tím špecializovaných pracovníkov navrhuje odborné riešenia vývozných potrieb slovenských exportérov, založené na znalosti vývoja trhu, podnikateľského prostredia, rizika krajín a bonity dlžníkov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4781148  Dátum zverejnenia: 11.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac