Marketingový špecialista

EXIMBANKA SR

Miesto práce
Grösslingová 1, Bratislava
Termín nástupu
asap
1 700 EUR/mesiacfinálna mzda je závislá od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta a potom postupný nárast + ročné odmeny v závislosti od plnenia stanovených kritérií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu na odbore komunikácie a medzinárodných vzťahov hľadáme skúseného/nú kolegu/gyňu, ktorý/á má záujem pracovať v inštitúcii, podporujúcej slovenské firmy pri exporte do celého sveta. Vašou hlavnou úlohou bude rozvíjať príležitosti na budovanie pozitívnej reputácie a posilňovanie vzťahov s medzinárodnými organizáciami, inštitúciami a partnermi s cieľom presadzovať̌ záujmy EXIMBANKY SR.
Hľadáme niekoho, kto, sa nebojí ísť mimo zabehnutých koľají a niekoho, kto chce vidieť za sebou výsledky.
Ak ste človek, ktorý je „majstrom pera“ a vie pracovať efektívne s informáciami, rád komunikuje s ľuďmi, ste samostatný/á a orientovaný/á na výsledok, tak čakáme na Váš životopis.

Hlavnou náplňou pracovnej pozície bude najmä:
- zodpovednosť za externé komunikačné výstupy EXIMBANKY SR,
- identifikácia a vytváranie príležitostí pre mediálne výstupy EXIMBANKY SR – aktívna práca s novinármi, príprava tlačových správ, článkov a vyjadrení pre médiá,
- monitorovanie aktuálneho ekonomického a spoločenského diania v SR a na úrovni EÚ a spracovávanie relevantných výstupov v kontexte EXIMBANKY SR – zastrešenie a napĺňanie obsahu v rámci komunikačných kanálov EXIMBANKY SR (formálna komunikácia, web, newsletter, listy),
- príprava, prípadne podpora pri príprave podkladov pre manažment banky, pozície EXIMBANKY SR, prípadne príprava odpovedí na externé požiadavky,
- sledovanie aktivít exportno-úverových agentúr v zahraničí vrátane slovenského finančného sektora a identifikácia spoluprác, či možných prienikov s nimi,
- aktívna obchodná podpora a produktový marketing – vytváranie obsahu pre kampane a dohľad nad ich realizáciou,
- dohľad nad správou sociálnych médií (LI, TW),
- príprava a podpora pri tvorbe prezentácií EXIMBANKY SR.

-pružný pracovný čas,
- 37,5 týždenná pracovná doba,
- 7 dní home office / mesiac,
- 2 dni sick day / rok,
- sociálny program,
- 1 týždeň dovolenky nad rámec ZP,
- príspevok zamestnávateľa na DDS,
- stabilné zamestnanie,
- finančný príspevok na stravovanie v hodnote 7,50 €,
- ročná odmena v závislosti od plnenia hospodárskeho výsledku a stanovených kritérií,
- podpora pri osobnom raste.

Pracovný životopis zasielajte e-mailom na uvedenú adresu, s vyjadrením súhlasu so spracovaním poskytnutých osobných údajov. Na osobný pohovor budú pozvaní len uchádzači, ktorí budú spĺňať stanovené kritéria.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vzdelanie, alebo žurnalistika, či marketing

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Výhodou je skúsenosť práce v médiách, skúsenosti s písaním tlačových správ a PR článkov.

- výborné znalosti slovenského jazyka, štylistiky,
- schopnosť pracovať s jednoduchými s grafickými programami a grafické cítenie,
- schopnosť pracovať štruktúrovane so snahou hľadať funkčné a efektívne riešenia,
- organizačné schopnosti pri plánovaní a realizácii podujatí,
- schopnosti (obsahovo i graficky) pripravovať prezentácie,
- flexibilita, samostatnosť, systematickosť, výborné komunikačné zručnosti, tímový duch, kreativita, koncepčný prístup, logické myslenie, schopnosť porozumieť a osvojiť si problematiku v danej oblasti, orientácia na výsledok, zmysel pre detail,
- vodičský preukaz skupina „B“ (nie je podmienkou).

EXIMBANKA SR je štátna exportná úverová agentúra a jej poslaním je podpora slovenského exportu prostredníctvom bankových a poisťovacích aktivít. Svoje aktivity úspešne rozvíja od roku 1997. Jej hlavným cieľom je zvýšenie konkurenčnej schopnosti slovenských vývozcov tovarov a služieb na medzinárodných trhoch. Vo vzťahu ku komerčnému finančnému trhu plní komplementárnu funkciu. EXIMBANKA SR ponúka celú škálu finančných produktov spojených s vývozom , predovšetkým úverové poistenie , financovanie a záruky. Tím špecializovaných pracovníkov navrhuje odborné riešenia vývozných potrieb slovenských exportérov, založené na znalosti vývoja trhu, podnikateľského prostredia, rizika krajín a bonity dlžníkov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4161966  Dátum zverejnenia: 28.8.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac