Prekladateľ

exe, a.s.

Miesto práce
Na Hrebienku 5, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

exe, a.s. hľadá do svojho lokalizačného tímu interných (aj externých) prekladateľov. Ide o preklady a editáciu odborných textov z nemeckého a anglického jazyka do slovenského v týchto oblastiach:
IT, technológie, EÚ záležitosti, financie, medicína, právo, marketing.

ČO SÚ JAZYKOVÉ SLUŽBY A ČO PONÚKAME?

Prekladateľstvo sa vo svetovom meradle rozvinulo do rozsiahleho komplexu jazykových služieb a zažíva fascinujúci boom. A to tak technologický, ako aj sociálny. Používajú sa tu vyspelé technológie a organizačné postupy. Lokalizácia je pridanou hodnotou k prekladu. Prispôsobuje ho sociálnym, kultúrnym, technickým a obchodným zvyklostiam danej krajiny a návykom jej obyvateľov. Nemec či Francúz zo zásady siahne len po lokalizovanej verzii softvéru a tento trend badať už aj medzi našincami. Lebo nelokalizovaný Google, Skype, Office, Windows, Android či iOS poskytuje výrazne menej regionálne orientovaných informácií, služieb a pohodlia než lokalizovaný. Alebo také nariadenia Európskej únie, každý ich číta vo svojom jazyku, aj ony zohľadňujú špecifiká danej krajiny. A práve vy budete mať možnosť na takýchto projektoch pracovať. Je sa o čo zaujímať! Do tohto sveta vás pozývame. Naučíte sa u nás naozaj veľa.

VHODNÝ KANDIDÁT NA TÚTO POZÍCIU:

• perfektne ovláda slovenský jazyk (gramatiku aj štylistiku),
• je schopný prekladať z anglického a nemeckého jazyka do slovenského,
• je ochotný učiť sa pracovať s rôznymi prekladateľskými nástrojmi a v technologicky náročnom prostredí,
• rád pracuje v tíme.

VÝHODOU PRE KANDIDÁTA BUDE, AK:

• je schopný prekladať z ďalších jazykov,
• má skúsenosti s prácou s nástrojom SDL Trados alebo iným CAT nástrojom,
• pozná terminológiu EÚ a špecifické požiadavky na preklady dokumentov EÚ,
• má vzdelanie z oblasti prírodných vied, medicíny, farmácie alebo technológií, prípadne je absolventom študijného odboru Prekladateľstvo a tlmočníctvo.

P.S.:
V lokalizačnom tíme je nás dvadsať a svoju prácu máme fakt radi. Patríme medzi najrešpektovanejšie agentúry v strednej a vo východnej Európe a našimi klientmi sú špičkové firmy z celého sveta.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Preukázateľné skúsenosti v ktorejkoľvek z vyššie uvedených oblastí prekladu a znalosť práce v prostredí niektorého zo súčasných CAT nástrojov. SDL Trados Studio je preferovaná voľba.

Stručná charakteristika spoločnosti:
Spoločnosť exe, a. s. od roku 1990 poskytuje služby a riešenia v oblasti informačných technológií zákazníkom v troch krajinách Európy. Zaoberá sa vývojom softvéru, projektovaním a implementáciou informačných systémov, outsourcingovou podporou infraštruktúry, lokalizáciou a globalizáciou softvéru a prekladateľstvom.
Globálny celosvetový akčný rádius pracovným aktivitám exe dodávajú prekladateľské a lokalizačné služby, ktoré poskytuje významným spoločnostiam z celého sveta. Exe je držiteľom certifikátov Microsoft Gold Certified Partner a mnohých ďalších. Medzi strategických partnerov exe, a. s. patria spoločnosti Microsoft, ESET, Fortinet, Veeam, ABBYY, Safetica a Lenovo.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3359220  Dátum zverejnenia: 11.4.2018