Hlavný účtovník – Metodik účtovníctva (Ref. č.: 20170908)

EXATA GROUP, a.s.

Dolný Štál, Bratislavský kraj, Trnavský kraj, Nitriansky kraj
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Zastrešuje a zodpovedá za účtovníctvo skupiny firiem a plnenie úloh finančnej a mzdovej účtarne, ktoré vyplývajú zo smerníc, interných predpisov a legislatívnych noriem
- Vedie účtovnú agendu pridelených vybraných spoločností
- Zaistuje správne vedenie účtovníctva po metodickej a zákonnej stránke vo všetkých oblastiach: pokladňa, banka, vyšlé/došlé faktúry, saldokontá, vnútropodnikové účtovné doklady, sklad, majetok, mzdy, audit a dane, závierky a reporty, výkazníctvo
- Iniciuje a podieľa sa na tvorbe interných metodických postupov, smerníc a predpisov, za účelom zabezpečenia včasného a správneho účtovania
- Riadi, kontroluje, motivuje a vzdeláva podriadených pracovníkov (finanční a mzdoví učtovníci)
- Navrhuje riešenia pre zlepšenie a zrýchlenie procesu účtovnej závierky, ako aj pre rozvoj funkcionalít učtovného softvéru
- Za skupinu firiem komunikuje s audítormi, daňovými poradcami, bankami ako aj štátnými orgánmi dozoru
- Podieľa sa na a koordinuje prípravu, vypĺňanie a podávanie hlásení, daňových priznaní, ročnej závierky, výročných správ
- Spolupracuje s oddelením kontrolingu, treasury a back-office

- dobré platové podmienky
- zázemie v stabilnej poločnosti
- ďalší rozvoj

Informácie o výberovom konaní

- Proaktivita a chuť ďalej sa zlepšovať a vzdelávať
- Samostatnosť, spoľahlivosť a zmysel pre detail
- Schopnosť zvládať nárazové zadania a odoľnosť voči stresu
- Dobré organizačné a komunikačné schopnosti
- Skúsenosti s riadením kolektívu
- Detailné znalosti problematiky podvojného účtovníctva, oblasti DPH a daňovej legislatívy, ako aj pravidlá konsolidácie v prepojených účtovných jednotkách

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Administratívne a ekonomické znalosti

Hospodárska korešpondencia - pokročilý
Podvojné účtovníctvo - pokročilý

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- zodpovednosť
- organizačné schopnosti, komunikatívnosť
- flexibilita a cieľavedomosť

Spoločnosť EXATA GROUP, a. s. hospodári na 24 tisÍc ha prevažne v regiónoch Dunajská Streda, Lučenec, Rimavská Sobota a Košice. Záujem spoločnosti je ďalej rásť a rozširovať výmeru obhospodarovanej pôdy.
Hlavný predmet činnosti je:
- rastlinná výroba
- mechanizačný úsek
- živočíšna výroba

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

C.2066
930 02 Orechová Potôň

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Zoltan Pivoda
E-mail: poslať životopis
ID: 2995455   Dátum zverejnenia: 8.9.2017