Riaditeľ „Vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky a nakladanie s odpadom“

EU COMMISSION

Miesto práce
Ispra, Varese, Taliansko

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Európska komisia – Spoločné výskumné centrum
Ispra (Taliansko)
(úradník – platová trieda AD 14)
COM/2021/10400

Riaditeľ bude viesť nové riaditeľstvo zodpovedné za vykonávanie programu vyraďovania z prevádzky a nakladania s jadrovým odpadom Spoločného výskumného centra (JRC) Európskej komisie. Riaditeľ bude pôsobiť v Ispre (Taliansko) a bude úzko spolupracovať s tromi ďalšími jadrovými areálmi JRC: Geel (Belgicko), Petten (Holandsko) a Karlsruhe (Nemecko). Cieľom programu je buď transformovať 4 jadrové areály na nejadrové účely, alebo v prípade vzájomnej dohody preskúmať prevod požadovaných záväzkov súvisiacich s vyraďovaním z prevádzky, nakladaním s vyhoretým palivom a rádioaktívnym odpadom na hostiteľské členské štáty.

Vaše úlohy:

• riadiť zdroje na dosiahnutie cieľov riaditeľstva efektívnym, účinným a hospodárnym spôsobom,
• zabezpečiť súlad s príslušnými právnymi záväzkami, uplatniteľnými bezpečnostnými a licenčnými normami hostiteľských krajín,
• vykonávať účinné hodnotenie a vykazovať svoje činnosti.

Vaše zručnosti:

• odborná prax v oblasti technického riadenia a riadenia projektov na vysokej úrovni vrátane dohľadu nad internými odborníkmi a externými poskytovateľmi služieb,
• dôkladné znalosti a skúsenosti s jadrovou bezpečnosťou a fyzickou ochranou v súvislosti s činnosťami vyraďovania priemyselných jadrových zariadení z prevádzky,
• vynikajúce komunikačné a vyjednávacie schopnosti.

Komisia uplatňuje politiku rovnakých príležitostí podporujúcu prihlášky, ktoré by mohli prispieť k väčšej rozmanitosti, rodovej rovnosti a celkovej geografickej vyváženosti.

V Úradnom vestníku EÚ C 66 A z 26. 2. 2021 nájdete podrobné oznámenie o voľnom pracovnom mieste, ako aj podmienky účasti a výberové kritériá.

Registrácia uchádzačov: https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/

Dátum uzávierky registrácie je 26. 3. 2021 o 12.00 hod. (poludnie) bruselského času.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Poslaním spoločného výskumného centra ako útvaru Európskej komisie pre vedu a vedomosti je podporovať politiky EÚ počas celého politického cyklu formou nezávislých dôkazov. JRC sa nachádza v 5 členských štátoch (Belgicko, Nemecko, Taliansko, Holandsko a Španielsko). Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese: https://ec.europa.eu/jrc.

Jadrový výskum je základným kameňom činností JRC od jeho vzniku a niektoré zariadenia používané na výskum sú odstavené, čo si vyžaduje vyradenie z prevádzky, zatiaľ čo v prípade zariadení, ktoré sa ešte stále používajú, je potrebné pokračovať v nakladaní s odpadom. V rámci EÚ sa čoraz väčší dôraz kladie na vyraďovanie jadrových zariadení z prevádzky a nakladanie s odpadom, o čom svedčí zriadenie účelového programu financovania vo viacročnom finančnom rámci na roky 2021 – 2027.
ID: 4041261  Dátum zverejnenia: 3.3.2021