SW Architect

essential data, s.r.o.

Lazaretská 12, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Mzdové podmienky (brutto)
Od 4 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná úloha: Navrhovať architektúru systémov na platforme Java a dohliadať na správnu implementáciu navrhnutého riešenia. Konzultovať, komunikovať a prezentovať návrhy zákazníkom.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• Analyzovať požiadavky klientov a vytvoriť technický koncept a výber technológií.
• Navrhovať architektúru riešenia a vyhodnocovať variantné možnosti.
• Dohliadať a riadiť vývojový tím.
• Prispievať k príprave technických štúdií (limity, možnosti, škálovateľnosť, kontinuita).
• Zabezpečiť správnosť, efektívnosť a účelnosť navrhovanej architektúry a definovať pravidlá a štandardy kvality.
• Dokumentovať softvérovú architektúru.
• Dohliadať na riešenie z technickej perspektívy.
• Spolupracovať s projektovým manažérom a vedúcim vývoja pri nasadení riešenia.
• Komunikovať s ostatnými technickými subjektmi zapojenými do projektu.

∗ Práca na zaujímavých projektoch a priestor pre sebarealizáciu a uplatnenie vlastných nápadov, iniciatíva a konštruktívne nápady u nás nachádzajú svoje vyjadrenie v praxi
∗ Príjemná firemná atmosféra menšej firmy ľudí
∗ Flexibilný pracovný čas
∗ Zaujímavý benefitný systém (vstupné karty do fitness centra, čerstvé ovocie, veselé firemné akcie, parkovanie v centre mesta)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

8

• Komunikatívny a proaktívny typ s strategickým myslením.
• Nadhľad, orientácia na detail, precíznosť.
• Znalosť celého cyklu SW vývoja a princípov OOP.
• Pokročilé skúsenosti s vývojom na platforme Java.
• Výhodou je skúsenosť s riadením vývojového tímu.
• Výhodou je schopnosť modelovať v UML.
• Znalosť metodík TOGAF a ArchiMate.
• Orientácia v technológiách: dependency injection (Spring, EJB...) a MVC frameworky (Spring MVC, Play...).
• Výhodou sú skúsenosti s frameworkmi a nástrojmi pre distribuované aplikácie a integráciu systémov (Apache CXF, ActiveMQ, Fuse ESB, Akka...).
• Skúsenosti s nástrojmi pre automatizáciu zostavovania projektov a správu závislostí (Maven, Gradle).
• Skúsenosti s continuous integration (Jenkins, Hudson).
• Skúsenosti s agilným vývojom (SCRUM) a test-driven vývojom.

Sme slovenský software house.
Pomáhame spoločnostiam vyťažiť z dát AI digitálnej transformácie maximum.
Naším poslaním je prinášať pokrokový pohľad, otvárať nové možnosti a dodávať efektívne a užitočné riešenia zákazníkom.
Do práce vkladáme energiu, rozum a srdce - AI (aj )preto sa s nami jednoducho a dobre pracuje.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Lucia Komiňáková
E-mail: poslať životopis
ID: 4587041  Dátum zverejnenia: 8.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 4 000 EUR/mesiac