PLC programátor /-ka

ENERGO - AQUA a.s.

Miesto práce
Dubnica nad Váhom
Termín nástupu
Dohodou
Od 1 600 EUR/mesiaco finálnej výške mzdy sa s Vami radi porozprávame

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme nového kolegu do výskumného tímu, ktorý má skúsenosti v odbore automatizácia, informatika alebo elektrotechnika.

V rámci projektu IPCEI EuBatln sa zameriavame na vývoj a výrobu batériových úložísk elektrickej energie z použitých batérií, čo prispieva k ochrane životného prostredia, znižuje spotrebu surovín a tým aj uhlíkovú stopu.

Čo bude Tvojou úlohou?
- Spolupráca na vývoji a tvorbe PLC programov a vizualizácii pre batériové úložiska elektrickej energie
- Nastavovanie a programovanie komunikačných rozhraní (MQTT, OPC-UA, Modbus TCP/RTU, CANopen)
- Spolupráca na výskumnom projekte s ostatnými oddeleniami
- Vykonávanie testov programu a systému
- Uvádzanie zariadení a inštalácii do chodu
- Analýza a riešenie problémov pri optimalizácií riadiaceho systému
- Vytváranie a vedenie technickej dokumentácie k programom
- Špecifikácia HW zariadení a príslušného SW
- Poskytovanie technickej pomoci a konzultácií

Čo k tomu od Teba potrebujeme?
- máš skúsenosti s programovaním PLC systémov (Štandard IEC 61131-3, hlavne Structured Text-ST)
- Máš elektrotechnickú spôsobilosť, aspoň §21.
- Vieš čítať elektrické schémy
- Máš technické myslenie
- Vítané sú skúsenosti s riadiacim systémom Bachmann, v oblasti energetiky, s tvorbou elektrotechnickej dokumentácie v programe EPLAN a s programovacím jazykom C++

Čo Ti ponúkame my?
- flexibilný pracovný čas,
- teambuildingy, firemné akcie, vianočný večierok,
- priestor na sebarealizáciu a odborný rast,
- možnosť participovať na riešení zaujímavých projektov v oblasti energetiky,
- homeoffice (1x týždenne),
- 3x sick day/rok

Pre viac informácií o projekte klikni na náš web www.energoaqua.sk.

Všetkým uchádzačom vopred ďakujeme za prejavený záujem. Z kapacitných dôvodov budeme kontaktovať len vybraných uchádzačov, ktorí vyhovujú zadaným požiadavkám. Za pochopenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

elektrotechnik, mechatronik

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii alebo v oblasti PLC programovania podľa dosiahnutého vzdelania 2 až 5 rokov.

Spoločnosť ENERGO – AQUA a.s. bola založená v roku 2004 a zaoberá sa prípravou, realizáciou a prevádzkovaním malých vodných elektrární. Doposiaľ spustila do prevádzky niekoľko malých vodných elektrární na rieke Hron a na rieke Váh. Spoločnosť ENERGO – AQUA a.s. sa v rámci projektu European Battery Innovation, ktorý patrí medzi dôležité projekty spoločného európskeho záujmu (IPCEI), venuje aj vývoju kontajnerových batériových úložísk z regenerovaných modulov (Second-Life Battery Storage Systems).

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4519793  Dátum zverejnenia: 15.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac