Lawyer - Junior Legal Specialist

EMA – Development and Mobility Agency

Miesto práce
HubHub Nivy Tower, Mlynské nivy, Ružinov
Termín nástupu
01.09.2022
1 000 - 1 200 EUR/mesiacPracovný pomer 1000 EUR - 1200 EUR/mesiac Živnosť 1500 EUR - 1700 EUR/mesiac Finálna výška mzdy závisí od skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Agentúra EMA hľadá do svojho tímu Lawyer - Junior Legal Specialist so skúsenosťami z pobytového a pracovného právo a medzinárodných projektov.

Informácie o organizácii:
EMA – Development and Mobility Agency je mimovládna organizácia aktívna v oblasti študentskej a pracovnej mobility a medzinárodnej rozvojovej pomoci. Projekty na ktorých EMA pracuje, sú zamerané na zahraničnú študentskú a pracovnú mobilitu prioritne v sektore IKT. Projekty EMA sú financované Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR cez rozvojovú pomoc SlovakAid, Európskou komisiou a U.S. Department of State.

Informácia o projekte:
Cieľom projektu ´Digitálne talenty´ je pracovná mobilita medzi Slovenskom, Moldavskom a Ukrajinou v sektore informačných a komunikačných technológií a podpora rozvoja vzájomnej spolupráce krajín. Projekt trvá 34 mesiacov a realizuje sa v partnerstve s vládnymi inštitúciami MZVaEZ SR, MIRRI SR, Digitálnou koalíciou SR, akademickou sférou a súkromným IKT sektorom – spoločnosťami ESET, ORANGE, IBM, Soitron a ďalšie.

Náplň práce a zodpovednosti:
Pod vedením projektového manažéra a senior právnika bude Lawyer - Junior Legal Specialist na pobytové a pracovné právo - zodpovedať za prípravu a realizáciu nasledovných aktivít:
- dohľad nad procesom prípravy, kompletizácie a podávania žiadostí o povolenie na pobyt na území Slovenskej republiky a poskytovanie individuálneho právneho poradenstva zahraničným účastníkom programu Digitálne talenty ,
- analýza administratívnych povinností zahraničných študentov a pracovníkov na Slovensku vo vzťahu k pobytu a práci v súlade so zákonom o pobyte cudzincov a inými relevantnými právnymi predpismi,
- návrh a príprava zmlúv medzi partnerskými stranami realizovaných projektov,
- návrh a príprava zmlúv medzi účastníkmi schémy a subjektmi vstupujúcimi do schémy mobility,
- komunikácia a rokovanie s externými stranami (napr. riadiacim orgánom, organizáciami štátnej správy, projektovými partnermi a Úradom hraničnej a cudzineckej polície (SR),
- príprava podkladov na stretnutia s partnermi, účasť na poradných výboroch, spracovanie záverov a správ zo stretnutí,
- správa právnej agendy organizácie, riadenie a vykonávanie právnych úloh v súlade s právnymi predpismi a potrebami organizácie,
- asistencia pri vypracovaní projektových správ a príprave nových projektov,
- realizácia služobných ciest na Slovensku a v zahraničí,
- iné aktivity vyplývajúce z povahy projektu a činnosti organizácie.

- práca v dynamicky sa rozvíjajúcej organizácii a spolupráca so skúseným projektovým tímom,
- možnosť získať skúsenosti s finančným riadením projektov,
- príjemné kancelárske priestory v HUBHUB, Nivy Tower
- možnosť flexibilného pracovného času a v prípade potreby možnosť práce z domu vo vybrané dni v pracovnom týždni na základe dohody.

CV a motivačný list v SJ pošlite na [email protected] do 22. augusta 2022. Do predmetu emailu uveďte Lawyer - Junior Legal Specialist. Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú
podmienky. V tejto fáze ponúkame zmluvu na 8 mesiacov s možnosťou predĺženia. Preferujeme čo najskorší možný termín nástupu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vysokoškolské vzdelanie v oblasti práva, výhodou vzdelanie v ďalších oblastiach ako sú medzinárodné vzťahy, ekonómia, a riadenie procesov alebo alternatívnej kombinácie relevantných školení a skúseností v oblasti riadenia a implementácie projektov

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

spracovanie odborných a právnych podkladov a zmlúv

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požadovaná kvalifikácia:
Vzdelanie a skúsenosti:
- vysokoškolské vzdelanie v oblasti práva, výhodou vzdelanie v ďalších oblastiach ako sú
medzinárodné vzťahy, ekonómia, a riadenie procesov alebo alternatívnej kombinácie relevantných školení a skúseností v oblasti riadenia a implementácie projektov,
- skúsenosti z oblasti pobytového práva výhodou,
- minimálne 1 a viac rokov skúseností so spracovaním odborných a právnych podkladov a zmlúv,
- skúseností s realizáciou medzinárodných projektov výhodou,
- skúsenosti s realizáciou projektov v oblasti v oblasti študentskej a pracovnej mobility
a/alebo medzinárodného rozvoja výhodou,
- znalosť neziskového prostredia a skúsenosti v oblasti ľudských zdrojov výhodou,
- vysoká úroveň počítačovej gramotnosti, výborná znalosť aplikácií MS Office (MS Excel, MS Word),
emailové a komunikačné platformy (MS Teams, Webex, Zoom),
- schopnosť komunikovať slovom a písmom v anglickom jazyku – úroveň C1,
- odborné využitie právnej angličtiny, písomnej aj ústnej forme,
- vodičský preukaz B.

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- logické a analytické uvažovanie,
- zmysel pre detail, dobrý time manažment a organizácia práce,
- doručovanie výsledkov v stanovených termínoch,
- výborné organizačné a komunikačné schopnosti,
- aktívny a iniciatívny prístup, osobné nasadenie,
- schopnosť analyzovať a riešiť problémy,
- záujem o aktivity a činnosti organizácie.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4389812  Dátum zverejnenia: 28.7.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac