Ekonóm/ekonómka

Ekonomický ústav SAV, v.v.i.

Miesto práce
Šancová 56, Bratislava
Termín nástupu
podľa dohody
Platové podmienky podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov + osobný príplatok a odmeny (spresnenie na osobnom pohovore).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Komplexné vykonávanie odbornej špecializovanej práce na úseku rozpočtovania a financovania ústavu v súlade s platnými zákonmi a predpismi o hospodárení príspevkových organizácií.
2. Zostavovanie finančných plánov a vypracúvanie rozpočtu organizácie vo všetkých jeho etapách.
3. Vedenie finančného účtovníctva organizácie:
- organizovanie správneho obehu účtovných dokladov
- kontrola účtovných dokladov po formálnej stránke
- vedenie pokladne
4. Vykonávanie účtovných uzávierok, zostavovanie účtovných výkazov, vypracúvanie ekonomických rozborov a vedenie príslušnej štatistiky.
5. Zabezpečovanie platobného a zúčtovacieho styku so štátnou pokladnicou.
6. Evidencia a účtovanie majetku ústavu vrátane inventarizácie.
7. Plnenie ďalších úloh podľa pokynov riaditeľa ústavu.
Vyžaduje sa znalosť programu SOFTIP!

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo

samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, komunikatívnosť a práca s ľuďmi

Ekonomický ústav SAV, v.v.i. je vedecko-výskumné pracovisko SAV zaoberajúce sa aktuálnymi otázkami vývoja domácej a svetovej ekonomiky. Ústav rieši výskumné problémy z oblasti mikroekonómie, makroekonómie, svetovej ekonomiky a publikuje výsledky výskumnej práce. EÚ SAV je zapojený do domácich a medzinárodných projektov základného a aplikovaného výskumu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3166937  Dátum zverejnenia: 20.3.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Platové podmienky podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov + osobný príplatok a odmeny (spresnenie na osobnom pohovore).