Psychológ na linke pomoci

EDI Slovensko o.z. (projekt Chuť žiť)

Miletičova 24, Ružinov, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
1.3.2023
Od 1 400 EUR/mesiacVýsledná odmena sa odvíja od skúseností uchádzača/uchádzačky.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na tejto pozícii nezažiješ žiadny stereotyp! Budeš pomáhať ľuďom s poruchami príjmu potravy a ich blízkym cez dištančné poradenstvo (linka pomoci a mailová poradňa) a zároveň sa staneš súčasťou tímu, ktorý pripraví a odpilotuje novú formu zážitkovej prevencie (workshopov) porúch príjmu potravy na základných a stredných školách.

Hľadáme človeka so psychologickým vzdelaním, ktorý má prax na linke pomoci aspoň 1 rok a za sebou výcvik krízovej intervencie, a zároveň má blízko k vzdelávaniu, písaniu, témam porúch príjmu potravy a k cieľovej skupine detí a mládeže.

Náplň práce:

- poskytovanie poradenstva a krízovej intervencie cez telefón
- mailové poradenstvo
- metodická tvorba workshopov prevencie
- tvorba a realizácia krátkodobého školenia pre pracovníkov s mládežou a následná práca s mládežou
- práca s dátami (dotazníkový prieskum, vyhodnocovanie kvantitatívnych dát)
- základná administratíva (reporting)
- účasť na poradách, intervíziách a supervíziách
- podieľanie sa na aktualizovaní databázy odborníkov

Okrem pravidelnej odmeny vo výške od 1400 do 1500 eur je to predovšetkým príjemné prostredie a kolektív “srdciarov”, ktorí chcú robiť veci dobre a hľadať nové spôsoby ako pomáhať. Štandardom je flexibilná pracovná doba, možnosť home-office a sloboda v práci. Veľkým benefitom je zmysluplnosť práce a a široká možnosť sebarealizácie. V spolupráci s nami tiež zanecháš “stopu” – projekt, ktorý vytvoríme, pocestuje po celom Slovensku a pozitívne ovplyvní stovky mladých ľudí. Práca prebieha v príjemných priestoroch na Miletičovej ulici v Bratislave s neobmedzeným množstvom kávy a čaju, teda okrem teambuildingov, ktoré zvyčajne trávime na nejakej chate v prírode. Je to srdcová práca, ktorá dáva nové pohľady a skúsenosti, aj skrz príbehy našich klientov.

Ak vás ponuka zaujala, pošlite nám, prosím, životopis a motivačný list do 15.2.2023 (vrátane). Vopred ďakujeme za záujem

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

psychológia/sociálna práca/liečebná/špeciálna pedagogika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

1

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- ukončené štúdium jednoodborovej psychológie (alebo špeciálnej pedagogiky alebo sociálnej práce) s titulom Mgr.
- prax na linke pomoci minimálne 1 rok
- skúsenosť s prácou s mládežou (napr. v komunitnom centre alebo individuálna prax s klientmi) aspoň 1 rok
- kreativita, strategické a metodologické myslenie
- komunikačné zručnosti na vysokej úrovni, cit pre ústny aj písomný prejav
- analytické myslenie, schopnosť pracovať s dátami
- schopnosť pracovať v tíme
- orientácia v téme porúch príjmu potravy
- láskavé srdce zapálené pre neziskový sektor

V Chuť žiť (právna forma občianske združenie EDI Slovensko) pomáhame ľuďom a rodinám s poruchami príjmu potravy. Záleží nám, aby bola odborná pomoc pre týchto ľudí kvalitná, dostupná a zároveň ľudská a tieto hodnoty pretavujeme do niekoľkých služieb pomoci (od prevádzkovania bezplatnej linky pomoci, cez poskytovanie psychologického a nutričného poradenstva, až po komunitné aktivity). Náš tím tvoria odborníčky z rôznych profesií (psychologičky, nutričné špecialistky, psychiatričky aj ľudia s osobnou skúsenosťou). Okrem priamej pomoci sa venujeme aj prevencii, vzdelávaniu a osvete a ročne pozitívne ovplyvníme viac ako 3000 ľudí.
ID: 4512263  Dátum zverejnenia: 1.2.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac