Prepadol/la si čaru účtovania a chceš sa rozvíjať v tejto oblasti?

ECO PRODUKT s. r. o.

ECO PRODUKT, Priemyselná, Prievidza-Priemyselný obvod, Slovensko, Bojnice (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
ihneď
Od 1 100 EUR/mesiacKonečná výška mzdy sa bude odvíjať od skúseností kandidáta / kandidátky a bude predmetom individuálnej ponuky.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho účtovného tímu hľadáme kolegu / kolegyňu na pozíciu pomocného účtovníka / účtovníčky, ktorý/ktorá nemusí mať 25 rokov a 20 rokov skúseností.

Práve naopak! Hľadáme osobnosť, ktorá prepadla čaru účtovania - či už na začiatku alebo aj v neskoršej fáze profesného života a podniká kroky, aby sa v tejto oblasti vypracovala na odborníka na účtovanie. Ponúkame možnosť sprevádzať vás v tejto fáze a poskytnúť podporu, aby ste sa priblížili vášmu cieľu. Chcieť však musíte vy :)

Aké by boli úlohy, ktoré by vás čakali?

  • práca s pokladňou a firemnou hotovosťou
  • agenda pošty
  • archivácia dokladov
  • párovanie platieb v účtovnom softvéri
  • kontrola a účtovanie bankových výpisov
  • vystavovanie faktúr v skladovom a účtovnom softvéri
  • kontrola vystavených a prijatých faktúr
  • účtovanie a evidencia prijatých faktúr
  • riešenie nezrovnalosti s dodávateľmi, inventarizácia pohľadávok a záväzkov, vzájomné zápočty
  • vystavovanie opravných faktúr pri reklamáciách
  • spolupráca pri príprave podkladov k DPH
  • vybavovanie ticketov od zákazníkov a spolupráca s kolegami z iných oddelení pri fakturácii cez tickety
  • import dobierkových platieb od prepravcov, import platieb z bankových výpisov
  • uzatváranie a účtovanie pokladne podľa poskytnutých pokladničných dokladov
  • párovanie faktúr v účtovnom softvéri platených zahraničnou menou a prepočet kurzov
  • vykonávanie iných príležitostných úloh podľa potreby oddelenia

Môže byť? Čítajte ďalej :)

  • zľavy na produkty z portfólia
  • ​flexibilný pracovný čas a možnosť home office
  • príležitosť a možnosť ovplyvniť strategické rozhodnutia spoločnosti
  • príjemný, priateľský a zároveň profesionálny tím kolegov, ktorí sa vzájomne pomáhajú a podporujú sa
  • ​priestor pre realizáciu vlastných nápadov
  • ​školenia, ktoré podporia váš profesijný i osobný rozvoj
  • ​práca v perspektívnej oblasti - solárne technológie, šetrenie energie a životného prostredia, sebestačnosť, udržateľnosť, a zelený životný štýl
  • ​firemné akcie, káva zdarma a príležitostné "chuťovky" pre zdravie a osvieženie

Ak ste sa v tomto opise našli, budeme sa tešiť na Vaše podklady, prosíme o zaslanie vášho životopisu a sprievodného listu, kde by sme Vás poprosili bližšie opísať Vašu motiváciu rozvíjať sa v oblasti účtovania.

Všetky žiadosti dôkladne posúdime a následne sa s Vami spojíme ohľadom ďalšieho postupu.
Pozícia je vhodná pre muža aj ženu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie ekonomického smeru (obchodná akadémia alebo vysokoškolské ekonomického smeru alebo relevantný kurz)

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Mierne pokročilý
Pokladňa - Základy
Fakturácia - Základy
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1

Na tejto pozícii vás radi uvedieme hlbšie do tajov podvojného účtovníctva, aby sme to však vedeli urobiť efektívne, potrebujeme od Vás tento minimálny základ:

  • Dokončené vzdelanie v oblasti podvojného účtovníctva napr. obchodná akadémia alebo vysokoškolské vzdelanie so zameraním na oblasť účtovníctva alebo absolvovaný intenzívny kurz podvojného účtovníctva. Je dôležité, aby ste rozumeli účtovnej osnove, účtovným súvislostiam, vzťahom, dopadom na iné oblasti (súčasťou pracovného pohovoru bude aj praktický príklad z oblasti podvojného účtovania).
  • Prax s relevantnými činnosťami uvedenými v popise náplne práce aspoň 1 rok (nemusia byť všetky, čím viac, tým samozrejme lepšie, budeme radi, ak nám ich bližšie opíšete v motivačnom liste a životopise).
  • Silná vnútorná motivácia rásť na tejto pozícii do špecialistu na účtovanie. My vám poskytneme k tomu podporu a kontinuálne zaškolenie pri vykonávaní tejto práce - ochota učiť sa, vyhľadávať si informácie a nebáť sa účtovať však musí prichádzať od vás.

Čo je následne pre nás dôležité:

  • Možnosť nastúpiť ihneď.
  • Osobnosť: hľadáme optimistickú a otvorenú osobnosť, ktorá je rada / rád v kolektíve, má príjemnú komunikáciu voči kolegom, ktorí sa obracajú s otázkami na naše oddelenie (sme partia vyše 100 kolegov a kolegýň) a zapadne medzi nás.
  • Mix silných stánok, ktoré robia účtovníka dobrým účtovníkom - zmysel pre detail a precíznosť, zodpovednosť, samostatnosť, kreativita a logické myslenie.
  • Znalosti MS Office, pozitívny vzťah k Excelu a počítačovým programom celkovo :)
  • Možnosť pracovať fyzicky v našej centrále v Prievidzi väčšiu časť týždňa (home office možný príležitostne, ale vzhľadom na kontakt so širším tímom preferujeme osobné stretávanie sa na firme).

Sme spoločnosť pôsobiaca v oblasti obnovitelných zdrojov od roku 2010. Zaoberáme sa projektovaním, návrhom a realizáciou a servisom fotovoltických systémov na chaty, domy, firmy a iné aplikácie.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

ID: 4799951  Dátum zverejnenia: 12.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac