Štátny radca

Dopravný úrad

Miesto práce
DOPRAVNÝ ÚRAD, Prístavná, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
942,00 € 7. platová trieda podľa NR SR č. 389/2018 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym alebo medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť, vykonávanie vnútorného auditu alebo vládneho auditu na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.

pružný pracovný čas,
možnosť osobnostného a kariérneho rozvoja,
príspevok na regeneráciu pracovnej sily,
5 dní dovolenky naviac, nad základnú výmeru,
stravné v hodnote 4,50, poskytované formou stravovacej karty aj počas čerpania dovolenky a prekážok v práci (lekár, ..),
pracovné voľno s náhradou mzdy pri návšteve zamestnanca v zdravotníckom zariadení najviac na sedem dní,
pracovné voľno s náhradou mzdy pri sprevádzaní rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia najviac na sedem dní,
príplatok k náhrade príjmu za prvých 10 dní trvania dočasnej pracovnej neschopnosti v kalendárnom roku,
možnosť priznania osobného príplatku až do výšky 100 % z platovej tarify,
účasť a príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.

informácia o výberovom konaní je zverejnená na portáli www.slovensko.sk

Letisko M. R. Štefánika, 82305 Bratislava
Vyhlásenie výberového konania
Identifikátor výberového konania VK/2019/354
Služobný úrad Dopravný úrad
Sídlo služobného úradu Letisko M. R. Štefánika .
Bratislava
82305
Druh výberoveho konania vonkajšie výberové konanie
Vymedzenie okruhu uchádzačov, pre
ktorých sa vyhlasuje výberové konanie
štátni zamestnanci všetkých služobných úradov a občania podľa § 2
zákona o štátnej službe, ktorí sa uchádzajú o prijatie do štátnej služby
Počet obsadzovaných miest 1
Informácie o obsadzovanom štátnozamestnaneckom mieste
Organizačný útvar odbor pevných subsystémov
Nadriadený organizačný útvar sekcia interoperability, divízia dráh a dopravy na dráhach
Odbor štátnej služby 2.01 - Doprava, pošty, telekomunikácie, regulácia poštových a
telekomunikačných služieb
Obsadzované štátnozamestnanecké
miesto vo funkcii
štátny radca
Druh štátnej služby stála štátna služba
Najnáročnejšia činnosť Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho systému s najširšími
vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie systémy rôznych
odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym
alebo medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného
ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý
vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s
celoštátnou pôsobnosťou. Kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť,
vykonávanie vnútorného auditu alebo vládneho auditu na úrovni
ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu
alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu
štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Bližšie určená najnáročnejšia činnosť Zabezpečuje koncepčnú a koordinačnú činnosť zameranú na tvorbu
a rozvoj v oblasti povoľovania na uvedenie pevných subsystémov
interoperability železničných dráh do prevádzky podľa zákona o
dráhach. Zabezpečuje a vykonáva štátny odborný dozor podľa zákona
o dráhach a zákona o doprave na dráhach. Pripravuje podklady,
vydáva a odoberá povolenia pre pevné subsystémy interoperability
železničných dráh do prevádzky. Stanovuje podmienky pre vykonanie
skúšobnej prevádzky pevných subsystémov interoperability v
existujúcom železničnom systéme. Koordinuje spoluprácu s
národnými bezpečnostnými úradmi členských štátov v oblasti
vzájomného uznávania a preberania podkladov potrebných k
povoľovaniu pevných subsystémov interoperability do prevádzky.
Spolupracuje pri tvorbe podkladov pri aproximácii legislatívy SR s
právnymi a technickými predpismi EÚ v oblasti povoľovania pevných
subsystémov interoperability do prevádzky. Stanovuje podmienky
prevádzkovania pevných subsystémov interoperability, ktoré nie
sú v úplnej zhode s technickými špecifikáciami interoperability.
Spolupracuje s manažérom infraštruktúry, s notifikovanými,
poverenými právnickými osobami a orgánmi pre posudzovanie
rizika, s inými orgánmi štátnej a verejnej správy v procese uvádzania
pevných subsystémov interoperability do prevádzky. Vedie evidenciu
pevných subsystémov interoperability. Rozhoduje o nespôsobilosti
pevných subsystémov interoperability na prevádzku. Spracováva
správu o činnosti odboru ako podklad pre spracovanie výročnej
správy o činnosti a hospodárení úradu a spracováva výročnú správu
o činnosti bezpečnostného orgánu za predchádzajúci rok podľa §
91 zákona o dráhach. Zabezpečuje koordináciu činností odboru s
inými odbormi divízie. Zabezpečuje tvorbu a aktualizáciu registrov v
pôsobnosti odboru vymedzených európskou a národnou legislatívou.
V rámci kompetencií odboru ukladá pokuty za zistené priestupky a
správne delikty podľa zákona o dráhach a podľa zákona o doprave na
dráhach. Spolupracuje s EUAR. Zabezpečuje klasifikáciu národných
technických predpisov za oblasť uvádzania pevných subsystémov
interoperability do prevádzky.
Pravidelné miesto výkonu štátnej
služby
Prístavná 10
Bratislava
82109
Profil uchádzača
Predpoklady vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov
spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ovládanie štátneho jazyka
bezúhonnosť
Bezúhonnosť sa preukazuje odpisom
registra trestov
Nie
Kvalifikačné predpoklady
Vzdelanie vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
Požiadavky
Na obsadzovanom mieste môže štátnu
službu vykonávať len štátny občan
Slovenskej republiky
Nie
Vyžaduje sa zdravotná spôsobilosť Nie
Vyžaduje sa ovládanie cudzieho jazyka Nie
Vyžaduje sa oprávnenie na
oboznamovanie sa s utajovanými
skutočnosťami
nevyžaduje sa
Ďalšie požiadavky Práca s PC. Svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť, analytické,
koncepčné a strategické myslenie.
Zoznam požadovaných dokumentov
a. Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
b. Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
c. Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
d. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
e. Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako
je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná
vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou
stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj
rozhodnutie podľa osobitného predpisu
f. čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
g. čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu (v listinnej podobe vlastnoručne
podpísané)
Uchádzač môže podať žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými
dokumentmi:
• v listinnej podobe
V tomto prípade je potrebné, aby uchádzač uviedol v žiadosti a na obálku identifikátor výberového konania,
na ktoré sa prihlasuje.
• v elektronickej podobe prostredníctvom portálu výberových konaní
V tomto prípade uchádzač neprikladá ako samostatné prílohy tie požadované čestné vyhlásenia, ktoré sú
už súčasťou žiadosti o zaradenie do výberového konania v elektronickej podobe.
• bez autentifikácie (bez použitia eID karty)
V tomto prípade je však uchádzač povinný doručiť služobnému úradu žiadosť a ďalšie požadované
dokumenty aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením,
inak služobný úrad na jeho žiadosť neprihliadne. Povinnosť doručiť žiadosť a ďalšie požadované
dokumenty sa považuje za splnenú dňom ich prevzatia služobným úradom.
• po autentifikácii (s použitím eID karty)
V tomto prípade sa nevyžaduje doručenie žiadosti a ďalších požadovaných dokumentov služobnému
úradu aj v listinnej podobe.
Informácie o výberovom konaní
Dátum vyhlásenia výberového konania 16.01.2019
Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania
spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi
30.01.2019
Miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania
spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v elektronickej
podobe
spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v listinnej podobe
Dopravný úrad, Letisko M. R. Štefánika
82305 Bratislava - mestská časť Ružinov
Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania marec 2019
Predpokladané miesto konania výberového konania Dopravný úrad, Letisko M. R. Štefánika
Spôsob vykonania výberového konania písomná časť a ústna časť
Kontaktná osoba
Meno Mgr. Ivona Matúšová
Telefónne číslo +421248777520

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť, analytické, koncepčné a strategické myslenie.

Dopravný úrad vykonáva pôsobnosť v oblasti dráh a dopravy na dráhach, civilného letectva a vnútrozemskej plavby, spolupracuje v oblasti svojej pôsobnosti s ministerstvami a ostatnými ústrednými orgánmi štátnej správy a s orgánmi Európskej únie, vykonáva ďalšiu pôsobnosť podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3579805  Dátum zverejnenia: 16.1.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 942,00 € 7. platová trieda podľa NR SR č. 389/2018 Z. z.