Vedúci/-a oddelenia Plánu a Controllingu

Miesto práce
Olejkárska 1, Bratislava
Termín nástupu
ASAP/dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 750 EUR/mesiac
Mzda je zložená: 1750€ (tarifná mzda) + 20% výkonnostná odmena (350€)

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Zabezpečovať správne fungovanie oddelenia plánovania a controllingu , vedenie menšieho tímu (4 členov)
  • organizovanie a riadenie činnosti oddelenia, zabezpečovanie plnenia uložených úloh, kontrola ich plnenia,
  • riadenie a vykonávanie činností v oblasti podnikového controllingu
  • kontrola správnosti podnikového účtovania a metodiky, participovanie na príprave interných smerníc,
  • kontrola  účtovníctva majetku a investičných projektov
  • vypracovávanie rozborov nákladov a ich ekonomického dopadu na spoločnosť
  • sledovanie nákladovosti podľa jednotlivých hospodárskych stredísk
  • participácia pri tvorbe strategického a ročného podnikateľského plánu, návrh opatrení pri zistení významných odchýlok skutočnosti v porovnaní s plánom
  • príprava ekonomických rozborov a analýz pre vrcholový manažment spoločnosti
  • príprava mesačných rozpočtov nákladov a výnosov
  • controlling nákladov, vrátane dodržiavania čerpania režijných nákladov
  • spracovanie a prezentácia reportov podľa požiadaviek
  • jednanie s kontrolnými úradmi v koordinácii s vedúcim úseku
  • spolupracovanie pri identifikácii oblastí na optimalizáciu a zefektívnenia interných procesov,
  • komunikácia s manažmentom spoločnosti, s ostatnými oddeleniami, audítormi a kontrolnými orgánmi

Profil zamestnanca

  • Máš skúsenosť v oblasti controllingu min. 5 rokov, vítaná je komplexná controllingová skúsenosť t.j. práca s celou P/L a BS
  • Máš finančné know-how a komplexne vieš zhodnotiť výsledovku a súvahu spoločnosti
  • Excel je tvoj štandardný pracovný nástroj, máš skúsenosť s reportovaním výsledkov, sledovaním KPI a s vysvetľovaním rozdielov.
  • Podieľal si na tvorbe podnikateľských plánov, forecastoval si výhľad finančnej pozície spoločnosti.
  • Si komunikatívny, svoje pracovné povinnosti si vieš dobre plánovať a organizovať
  • Máš skúsenosti s prácou v SAP na pokročilej úrovni

Benefity

Okrem práce v stabilnej a perspektívnej spoločnosti s dlhoročnou tradíciou ponúkame:

• zamestnancom a ich rodinným príslušníkom ponúkame zľavu až 90% z ceny ročného predplatného lístka na MHD
• zamestnancom, ktorí nebývajú v Bratislave, vieme zabezpečiť pomoc s ubytovaním
• prispievame na doplnkové dôchodkové sporenie (III. pilier)
• poskytujeme odmeny pri životných a pracovných výročiach, aj iné motivačné finančné príspevky (pri narodení dieťaťa, pri náročných životných situáciách, atď.)
• pre našich zamestnancov pravidelne organizujeme spoločenské a športové akcie
• po práci je možnosť zašportovať si s Multisport kartou
• naši zamestnanci môžu využívať množstvo zliav a výhod u vybraných dodávateľov produktov a služieb

• pracuje sa na flexibilný pracovný čas - 37,5 hod. týždenne.

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Požadovaná prax

5

Informácie pre uchádzača

Kontaktovať budeme len kandidátov, ktorí spĺňajú základné požiadavky, ostatným kandidátom ďakujeme a odporúčame sledovať všetky naše pracovné ponuky.

Počet voľných pracovných miest

1
Dopravný podnik Bratislava, a. s.