Účtovníčka

Donau farm Kalná, s.r.o.

Miesto práce
Kalná nad Hronom
Termín nástupu
dohodou
1 100 EUR/mesiacmzda od 1.100 EUR/mes. je zkladna mzda. Ostatne zlozky mzdy zavisia od skusenosti uchadzaca.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- kompletné vedenie podvojného účtovníctva spoločnosti
- zodpovednosť za správnosť vedenia účtovníctvo podľa platných právnych predpisov
- spracovávanie mesačnej, kvartálnej a ročnej závierky
- vystavovanie a účtovanie faktúr, dobropisov a ťarchopisov
- kontrola faktúr a ich prílohovej dokumentácie
- IC mesačné prefakturácie
- zabezpečiť správne a včasné účtovanie jednotlivých účtovných dokumentov
- evidencia zverenej účtovnej dokumentácie
- účtovanie bankových výpisov na dennej báze
- evidencia zmlúv a zodpovednosť za ne a za ich evidenciu
- mať prehľad v zmluvách, dokladať kópie zmlúv k faktúram
- import dát do účtovného programu
- vypracovanie daňových priznaní (DPH, daň z motorových vozidiel, DPPO)
- kontrola KV DPH
- vypracovanie výkazov pre Štatistický úrad SR (mesačný, štvrťročný, ročný)
- komunikácia s audítormi, daňovým úradom a inými inštitúciami
- reporting nadriadenému podľa reportingového kalendára
- kontrola splatnosti záväzkov spoločnosti
- kontrola splatnosti pohľadávok, urgovanie úhrad v prípade, ak sú po splatnosti
- komunikácia s odberateľmi a dodávateľmi, riešenie problémov
- účtovanie a archivácia dokumentov v súlade s účtovnými, daňovými a internými predpismi
- úhrady záväzkov, zodpovednosť za platby riadne včas a v správnej výške
- zodpovednosť za SAMOSTATNÉ vypracovanie ročnej závierky účtovníctva
- súčinnosť pri daňových kontrolách, spolupráca s daňovými kontrolórmi
- príprava podkladov pre audítorov
- ostatné činnosti podľa pokynov nadriadeného.

- príjemné pracovné prostredie
- príjemný a priateľský kolektív
- teambuildingové aktivity
- medzinárodné pracovné prostredie

Súčasťou osobného pohovoru je test z účtovníctva. Treba si na pohovor vyčleniť cca 1 hodinu.
Výberové konanie bude v dvoch kolách.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
Fakturácia - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet(e-mail, www) - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

financie

Počet rokov praxe

2

Hľadáme zamestnanca na plný úväzok, nie SZČO.

Spoločnosť Donau farm Kalná, s.r.o. patrí do skupiny Donau farm, ktorá na Slovensku zastrešuje 9 produkčných spoločností, aktuálne pôsobiacich v rastlinnej prvovýrobe.
Naším cieľom je robiť poľnohospodársku prvovýrobu efektívne s využitím moderných technológií, za dodržiavania environmentálnych predpisov a s najlepšími kvalitatívnymi parametrami. Súčasne sa snažíme podporovať rozvoj poľnohospodárskej produkcie a byť tak aj súčasťou podpory vidieka.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 1257601  Dátum zverejnenia: 3.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac