Redaktor pre DobréNoviny.sk

Dobré médiá, s.r.o.

Miesto práce
Drieňová 34, 821 02 Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
1 100 EUR/mesiacfinálna mzda sa odvíja sa od skúseností kandidáta/tky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Ste už unavený/á z čítania textov plných negatívnych správ a informácií a zároveň chcete svet inšpirovať pozitívnymi správami?
• Ste stále perfektne v obraze, na tzv. tepe dňa?
• Máte výborný prehľad o tom, čo sa deje doma aj vo svete?
• Viete aktívne vyhľadávať a spracovávať zaujímavé témy?
• Žijete sociálnymi sieťami?
• Chcete sa ďalej posúvať a učiť sa novým veciam?

Tak ste tým správnym človekom pre nás!

Náplň práce a zodpovednosti na pozícií Redaktora/ky:

• Navrhovanie a aktívne vyhľadávanie vlastných tém.
• Monitoring domácich a zahraničných zdrojov, práca s agentúrnym spravodajstvom, prehľad na sociálnych sieťach.
• Tvorba rozhovorov a reportáží.
• Písanie vlastných textov, príspevkov podľa redakčného plánu a v spolupráci s ostatnými členmi redakcie.
• Umiestňovanie textového, obrazového a audiovizuálneho obsahu na web.
• Vyhľadávanie obrazového materiálu k jednotlivým redakčným materiálom.
• Zodpovednosť za kvalitu a počet uverejňovaných príspevkov.
• Aktívna práca so sociálnymi sieťami.

Byť súčasťou Dobrých Novín je radosť a výzva zároveň.

• Ponúkame Vám prácu v renomovanej mediálnej spoločnosti s neustále sa zvyšujúcim podielom na trhu.
• Určite oceníte priateľský tím, kde panuje skvelá pracovná atmosféra.
• Možnosť čerpať výhody, ktoré získavame vďaka spolupráci s klientmi (zľavy na rôzne produkty, voľné vstupy na kultúrne podujatia a podobne).

K životopisu nezabudnite pripojiť motivačný list a ak máte publikované nejaké články, blogy, prípadne akúkoľvek vašu inú prácu či aktivitu, nezabudnite priložiť linky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

žurnalistika, marketing, masmediálna komunikácia

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Základy
Sociálne siete - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

redaktor/ka

Počet rokov praxe

2

● výborná znalosť slovenského jazyka (gramatika, štylistika)
● orientácia na výkon
● zvládanie stresu a záťaže
● schopnosť samostatného konania a rozhodovania na základe dát a analýz
● systematickosť a skvelý time-management
● kreativita
● komunikatívnosť
● všeobecný rozhľad
● bohatá slovná zásoba
● kritické myslenie
● zvedavosť
● „can-do“ approach
● zodpovednosť
● zmysel pre humor a schopnosť nebrať sa príliš vážne

Schopnosti, ktoré môžu byť výhodou:
• Nadšenie pre sociálne siete (Facebook, Instagram, Twitter, Clubhouse, Linkedin).
• Práca s videom, grafikou, či zvukom.
• Schopnosť prepnúť zo sveta správ do sveta dát a analýz.
• Kreatívne myslenie, nové nápady v segmente nových médií.

Sme Dobré médiá • Inšpirujeme, podporujeme a zabávame ľudí, ktorí nestratili nádej

Spoločnosť Dobré médiá patrí medzi popredné mediálne domy na Slovensku. Najvýznamnejším médiom spoločnosti je spravodajský portál zameraný na dobré správy www.dobrenoviny.sk, najčítanejší slovenský hobby portál www.tojenapad.sk a rozhlasová stanica Dobré rádio.

Dobré noviny sú jediný spravodajský portál zameraný na dobré správy. Mesačne ho navštevujú približne 2 milióny jedinečných čitateľov a patrí medzi TOP 10 najnavštevovanejších slovenských internetových stránok.

To je nápad je najobľúbenejší hobby magazín na Slovensku. Mesačne ho navštívia takmer 2 milióny jedinečných čitateľov a poskytuje skvelé tipy pre domácnosť, kuchyňu, záhradu či dielňu.

Dobré rádio spustilo vysielanie na FM vlnách v roku 2021 a každý pracovný deň poskytuje plne moderované vysielanie zamerané na dobré správy, zaujímavosti a zábavu.

www.dobremedia.sk • www.dobrenoviny.sk • www.dobreradio.sk • www.tojenapad.sk
ID: 4044792  Dátum zverejnenia: 29.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac