Rekvizitár / Stavač scénických dekorácií

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava n.o.

Miesto práce
Gorkého, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
máj 2024
1 050 EUR/mesiac1 050 EUR/mesiac pri plnom úväzku, + zákonné príplatky – ponúknutá mzda sa bude odvíjať od výšku úväzku, skúseností a vzdelania vybraného uchádzača/uchádzačky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Oddelenie technickej prevádzky DPOH hľadá do svojho tímu kolegu na pozíciu Stavač scénických dekorácií  / rekvizitár, ktorého náplňou práce bude:

​• Montovanie a demontovanie javiskových a scénických dekorácií.
​• Rozmiestňovanie scénických dekorácií na javisku.
​• Obsluhovanie javiskovej techniky.

• Prítomnosť na divadelných skúškach a generálkach (obdobie pred premiérou).

• Prítomnosť na večerných divadelných predstaveniach.

• Pravidelné nákupy, udržiavanie a skladovanie rekvizít.

​• Uskladňovanie scénických prvkov a javiskových dekorácií.
​• Vykonávanie bežnej údržby a opráv javiskových dekorácií.
• Výroba menších divadelných rekvizít alebo prvkov výzdoby scénických dekorácií z rôznych materiálov (práca s textilom, papierom, drevom, kovom a plastom)

Pracovný čas je pohyblivý v závislosti od plánu predstavení, ktoré sú bežne vo večerných hodinách a cez víkend. Plán predstavení je tvorený s časovým predstihom minimálne jeden mesiac.

Zaujímavá skúsenosť v inšpiratívnom umeleckom prostredí v divadle v Starom Meste.
5 dní dovolenky navyše.
Vstupenky do divadla za zvýhodnenú cenu.
Stravné vo výške 5,20 Eur/ deň plne hradené zamestnávateľom.
Odmeny pri životných a pracovných jubileách.

Zaujala ťa táto pozícia? Daj nám čo najskôr vedieť prostredníctvom tvojho životopisu.

S výsledkom výberového konania budeme kontaktovať každého uchádzača.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

- Znalosť stavby divadelných scén alebo televíznych scén je vítaná
- Orientácia v prostredí divadla - vítaná
- Fyzická zdatnosť
- Manuálna zručnosť
- Spoľahlivosť a zodpovednosť

- Flexibilita- je nevyhnutné sa časovo prispôsobiť plánu skúšania a predstavení

- Remeselná zručnosť je vítaná

Divadlo P.O. Hviezdoslava je profesionálnou činohernou scénou mesta Bratislavy. Mestské divadlo sa svojou dramaturgiou profiluje ako divadlo otvorenej občianskej spoločnosti, vyhľadáva súčasné témy, podporuje vznik pôvodnej dramatiky a reaguje na zásadné udalosti v spoločnosti.
ID: 4448333  Dátum zverejnenia: 28.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 050 EUR/mesiac