Zvukár / Zvukový technik

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava n.o.

Miesto práce
Gorkého 17, Bratislava
Termín nástupu
Ideálne čo najskôr
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu techniky v divadle P. O. Hviezdoslava hľadáme zvukára/zvukového technika.

Čo by ste mal/a na starosti:

  • elektroakustická príprava skúšok a divadelných predstavení podľa pokynov režiséra, vrátane hosťujúcich súborov a koncertov, prípadne eventov v priestoroch divadla
  • komunikácia s režisérom, hercami a realizačnými zložkami predstavenia a za účelom nastavenia optimálnej úrovne zvuku
  • zapájanie a odpájanie zvukovej techniky a vybavenia pred a po skončení podujatia.
  • nastavovanie a obsluha zariadení súvisiace s ozvučením divadelných predstavení
  • starostlivosť o divadelnú zvukovú techniku (údržba, drobný servis)
  • spracovanie technických požiadaviek pre plánované predstavenia
  • príprava zvukových riderov k jednotlivým predstaveniam
  • priebežná kontrola funkčnosti a vybavenosti zvukovej techniky (nákupy spotrebných materiálov, drobné opravy apod.)
  • rozdelenie smien podľa fermanu v spolupráci s nadriadeným pracovníkom
  • práce v divadelnom nahrávacom štúdiu a jeho údržba
  • príprava cenových ponúk na realizáciu nahrávok

Aké skúsenosti od Vás očakávame:

  • ozvučenie činoherných predstavení a muzikálov
  • ozvučenie kapiel a menších hudobných telies
  • znalosť obsluhy digitálnych a/alebo analógových mixážnych pultov
  • nastavenie PA systému, vrátane dočasných inštalácií, znalostných platforiem Mac a PC – znalosť bezdrôtových systémov (porty, handky, IEM)

Ideálnym kandidátom je zodpovedný a starostlivý človek s dobrým sluchom, pozitívnym prístupom k práci ak ľuďom, s technickým alebo umelecko-technickým vzdelaním

Pracovný čas je organizovaný nepravidelne v závislosti od plánu predstavení, ktoré sú v doobedných, večerných ale aj víkendových hodinách. Hľadáme kolegu, ktorý je časovo flexibilný. Rozvrh práce sa tvorí na mesiac vopred, malé zmeny však nie sú vylúčené.

  • Stravné vo výške 5,20 Eur - plne hradené​
  • 5 dní dovolenky navyše
  • Inšpiratívne prostredie kultúrnej organizácie
  • Vstupenky do divadla za zvýhodnenú cenu
  • ​Odmeny pri životných a pracovných jubileách.​

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

technické alebo umelecké

Počet rokov praxe

1

• Prax minimálne 1 rok v odbore divadelný zvukár/zvukový technik
• Možnosť prispôsobiť sa programu divadla, v letných mesiacoch sa prednostne čerpá dovolenka
• Spoľahlivá osobnosť
• Zodpovedný prístup

Divadlo P.O. Hviezdoslava je profesionálnou činohernou scénou mesta Bratislavy. Mestské divadlo sa svojou dramaturgiou profiluje ako divadlo otvorenej občianskej spoločnosti, vyhľadáva súčasné témy, podporuje vznik pôvodnej dramatiky a reaguje na zásadné udalosti v spoločnosti.

Kontakt

Kontaktná osoba: DPOH
E-mail: poslať životopis
ID: 4407322  Dátum zverejnenia: 12.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac