Garderobier / Garderobierka

Divadlo Jána Palárika v Trnave

Miesto práce
Divadlo Jána Palárika, Trojičné námestie, Trnava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ihneď
od 735 EUR (tarifný plat + osobný príplatok), odmeny počas roka, v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Starostlivosť o kostými, čistenie, pranie, žehlenie, drobné ručné opravy kostýmov, pomoc hercom pri prevlekoch na predstaveniach. Nemusí byť vyučená krajčírka.
Pracovný čas sa prispôsobuje programu divadla, v letných mesiacoch sa prednostne čerpá dovolenka.

podľa kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Životopis zasielajte na adresu : [email protected]

Na osobný pohovor budú pozvaní len uchádzači spĺňajúci požadované kritériá.

Od nového roka možnosť prejsť z dohody na trvalý pracovný pomer.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Zodpovednosť,tímový hráč, kreativita, samostatnosť

Divadlo Jána Palárika v Trnave je jediným profesionálnym divadlom v Trnavskom kraji. Sídli v najstaršej dodnes funkčnej divadelnej budove na Slovenku. Divadlo má dva hracie priestory – Veľkú sálu (250 miest) a Štúdio (70 miest).
Svojou umeleckou činnosťou pokrýva kultúrne potreby všetkých vekových kategórií a plní rozličné spoločenské funkcie. V súčasnosti má vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých, pre mládež, „classroom play“, aj inscenácie pre deti zohľadňujúce ich intelektuálny vývin od pol roka až po druhý stupeň základnej školy.
Dramaturgia divadla sa zameriava na reflexiu súčasnej spoločnosti prostredníctvom hľadania rezonujúcich tém či atraktívnych a inovatívnych foriem. Dôležité kritérium pre zostavovanie dramaturgického plánu je vždy kvalita textu a originalita. Dramaturgia pred „inscenačne overenými titulmi“ preferuje vznik pôvodných textov, úprav, adaptácií i prekladov klasickej literatúry.
Od roku 2019 divadlo kontinuálne rozvíja vzdelávacie projekty pre deti, mládež a pedagógov: Detská divadelná akadémia, Divadelné tábory či Škola (nie) je dráma (diskusie, dramaturgické úvody a workshopy pre študentov a pedagógov).
Od roku 2020 je DJP členom prestížnej organizácie European Theatre Convention, ktorá združuje zriaďované divadlá po celej Európe. Vďaka ETC sa divadlo dostáva do medzinárodného kontextu a získava možnosti absolvovania workshopov, výmenných pobytov, školení či konferencií pre umeleckých, technických či marketingových zamestnancov.
ID: 3778302  Dátum zverejnenia: 8.10.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 735 EUR (tarifný plat + osobný príplatok), odmeny počas roka, v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie