Osvetľovač

Divadlo Aréna

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 100 EUR/mesiacod 1 100 EUR brutto/mesiac v závislosti od skúseností a praxe. Odmeňovanie je stanovené v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

10.04.02 Zostavovanie svetelného scenára predstavenia a záznam svetelných scén na reguláciu osvetlenia do riadiaceho systému elektronických regulátorov scénického osvetlenia na báze počítačov vrátane opráv regulátorov
(podľa katalógu pracovných činností: 10. kultúra, 04. platová trieda, 2. pracovná činnosť)

Pracovná náplň pracovnej pozície pozostáva z nasledovných činností:
a/ hlavnou úlohou je osvetľovanie kultúrnych podujatí
b/ zabezpečuje a vykonáva osvetľovanie jednotlivých predstavení tak, aby plán osvetlenia bol presne dodržaný na všetkých predstaveniach a vykonáva osvetľovanie na podujatiach realizovaných v priestoroch divadla
c/ navrhuje nové formy a postupy v práci na využitie svetelných zariadení
d/ zabezpečuje montovanie, zapájanie a rozmiestňovanie svetelnej techniky pred začatím divadelného predstavenia, filmového nakrúcania, televízneho vysielania, koncertov a pod.
e/ zabezpečuje obsluhovanie osvetľovacích telies (zaostrovanie, stmievanie, svetelné efekty a pod.)
f/ zabezpečuje správne rozmiestnenie svetelných zdrojov na javisku, portáloch a mostíkoch tak, aby boli zachované bezpečnostné a protipožiarne predpisy
g/ vykonáva dozor pri osvetľovaní a osvetľovacích prácach v divadle, v prípade ak sú realizované externým subjektom
h/ vykonáva obsluhu ostatných súčastí svetelnej techniky na javisku, lávkach a mostoch
i/ vykonáva činnosť na otvorenej scéne, nosí odev podľa pokynu režiséra
j/ vykonáva osvetľovanie a všetky práce súvisiace s prípravou, obsluhou, montážou a demontážou reflektorov, káblov a premietacích projektorov podľa potreby a podľa príkazov vedúceho technickej prevádzky a iných poverených osôb (riaditeľa, režiséra, dramaturga, svetelného dizajnéra, ...)
k/ vykonáva správne uloženie základného materiálu a pracovných pomôcok a vykonáva ich bežnú údržbu (filtre, clony, statívy, žiarovky, ...)
l/ vykonáva podľa pokynov vedúceho technickej prevádzky pravidelné čistenie svetelnej kabíny a priľahlých priestorov
m/ zodpovedá za technický stav svetelnej techniky a vykonáva periodické prehliadky svetelnej techniky, ako aj jej rozvodov
n/ zodpovedá za bezchybnú prevádzku svetelnej techniky a vykonáva údržbu a drobné opravy reflektorov a káblov
o/ dodržiava zákonné predpisy, smernice, nariadenia a príkazy riaditeľa a vedúceho technickej prevádzky vrátane predpisov BOZP , PO a práce s elektrickými zariadeniami v celom objekte Divadla a jeho objektoch
p/ plní ďalšie úlohy riaditeľa, zástupcu riaditeľa a vedúceho technickej prevádzky.

• peňažné benefity:
osobný príplatok a odmeny
príspevok do DDS 2 %
• ďalšie benefity:
5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
37,5 hodinový týždenný pracovný čas
a iné v zmysle kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa pre zamestnancov vo verejnom záujme
príjemné a priateľské pracovné prostredie

Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme za zaslanie životopisov. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria.
Termín výberového konania bude vybraným uchádzačom oznámený telefonicky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Odborná prax a osvedčenie odbornej spôsobilosti elektrotechnikov č. 718/2002 - vítaná

• vysoké pracovné nasadenie
• iniciatívny prístup
• precíznosť a presnosť
• spoľahlivosť a flexibilita
• zodpovednosť

Divadlo ARÉNA patrí k jednej z najvýraznejších divadelných, ale i multikultúrnych scén na Slovensku a profiluje sa ako divadlo aktuálnych tém, kritického pohľadu, modernej formy a historicko-politického kontextu. Inscenácie Divadla ARÉNA reprezentujú súčasnú slovenskú divadelnú tvorbu na mnohých domácich i medzinárodných festivaloch. Divadlo ARÉNA patrí svojou tradíciou medzi najstaršie divadlá v Bratislave a spadá pod zriaďovateľskú kompetenciu Bratislavského samosprávneho kraja.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4312487  Dátum zverejnenia: 20.7.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac