Rozpočtár štátnej pokladnice a pokladník

Divadelný ústav

Miesto práce
Divadelný ústav, Jakubovo nám., Bratislava
Termín nástupu
2.5.2024
1 300 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (platová trieda 5), dosiahnutého vzdelania a praxe, osobného ohodnotenia

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatneé vykonávanie pokladničnej činnosti – vedenie eurovej a valutovej pokladne v elektronickej forme v rámci ekonomického programového vybavenia IS SOFTIP POK.
Predkontovávanie pokladničných účtovných dokladov, kontrola ich formálnej a vecnej stránky, podávanie návrhov na doplnenie dokladov v zmysle platnej legislatívy, najmä zákona o účtovníctve, súvisiacich vykonávacích aj interných predpisov.
Vedenie agendy pracovných ciest, poskytovanie preddavkov na služobné cesty, kde zároveň zodpovedá za ich evidenciu a sleduje včasnosť ich vyúčtovania, likvidáciu cestovných náhrad a výdavkov pri tuzemských a zahraničných služobných cestách podľa zákona o cestovných náhradách a v súlade s interným predpisom zamestnávateľa, vyúčtovanie tuzemských služobných ciest, kde zároveň zodpovedá za správnosť ich vyúčtovania.
Zabezpečovanie styku s bankovou inštitúciou.
Zabezpečovanie evidencie v účtovnom systéme SOFTIP POK.
Vyúčtovávanie a kontrola vecnej a formálnej stránky nákupov v hotovosti z preddavkov ako aj podaných žiadostí na vyplatenie.
Vykonávanie fyzickej a dokladovej inventarizácie pokladničnej hotovosti v zmysle schválenej smernice organizácie.
Sledovanie čerpania schválených finančných prostriedkov na účelovo určených programoch prioritných projektov rozpočtu.
V spolupráci s inými oddeleniami zúčtovávanie projektov, ktoré organizácia získala z iných organizácií verejnej správy.
V spolupráci s finančným účtovníkom vykonávanie zúčtovania prioritných projektov so štátnym rozpočtom, v zmysle pokynov daných MK SR.
Spolupráca a po ekonomickej stránke riadenie medzinárodných projektov,  ktoré organizácia získala.
Poskytovanie ekonomických služieb pracovníkom iných organizačných zložiek.
Dodržiavanie bezpečnostných predpisov.
Plnenie ďalších úloh na základe poverenia vedúcej Centra alebo riaditeľky Divadelného ústavu.

podpora sporenia v III. pilieri

Záujemcovia môžu zasielať žiadosť o pracovnú pozíciu a svoj životopis na e-mailovú adresu [email protected] alebo na korešpondenčnú adresu Divadelného ústavu (Jakubovo námestie 12, 813 57 Bratislava) do 22. 4. 2024. Do žiadosti je potrebné napísať súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle Zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Uchádzači, ktorí spĺňajú vyššie uvedené požiadavky, budú pozvaní na osobný pohovor.
Termín uzávierky žiadostí je 22. 4. 2024.
Predpokladaný termín konkurzu je od po 22. 4. 2024.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické a obchodné služby

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Pokladňa - Pokročilý
Strojopis - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
SOFTIP - Expert
SAP - Expert

Počet rokov praxe

1

vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v odbore ekonomických služieb
dĺžka praxe aspoň 1 rok
finančná, ekonomická a matematická zručnosť, samostatnosť
znalosť zákonov a predpisov v oblasti podnikových financií a účtovníctva
skúsenosti s prácou účtovného programu SOFTIP POK, resp. s relevantným programom na dobrej úrovni
precíznosť, spoľahlivosť, praktické myslenie
hospodárska korešpondencia
strojopis na pokročilej úrovni
pokladňa na pokročilej úrovni
pokročilá úroveň anglického jazyka
výborná úroveň slovenského jazyka

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4805447  Dátum zverejnenia: 11.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac