Hlavný účtovník

Divadelný ústav

Miesto práce
Divadelný ústav, Jakubovo nám., Bratislava
Termín nástupu
1.4.2024
1 500 EUR/mesiacK základnej mzde sú poskytované ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa kvalifikačných predpokladov, dosiahnutého vzdelania, praxe a osobného ohodnotenia

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Komplexné zabezpečenie účtovníctva organizácie.
• Zostavovanie účtovného rozvrhu v požadovanom rozsahu analytickej evidencie.
• Predkontovávanie účtovných dokladov, kontrola ich formálnej a vecnej stránky, podávanie návrhov na ich odstránenie.
• Sledovanie zostatkov jednotlivých účtov účtovnej osnovy a v prípade potreby podávanie návrhov na ich opravy.
• Z miezd kontrola rekapitulácie mzdových nákladov a zodpovednosť za správne zaúčtovanie miezd a s tým spojených odvodov do poisťovní.
•Komplexné zabezpečenie, vedenie a zodpovednosť za podvojné účtovníctvo organizácie podľa Postupov účtovania platných pre štátne príspevkové organizácie.
• Zostavovanie účtovného rozvrhu v požadovanom rozsahu analytickej evidencie každoročne.
• Vyhotovovanie vybraných účtovných dokladov, vykonávanie predkontácie účtovných dokladov, kontrola ich formálnej a vecnej stránky, podávanie návrhov na ich odstránenie.
• Kontrola rekapitulácie zúčtovania a iných výstupov mzdovej agendy a zodpovednosť za správne zaúčtovanie miezd a s tým spojených odvodov daní a poistného.
• Zabezpečovanie účtovníctva automatizovaným spôsobom.
• Zostavovanie riadnej účtovnej závierky a výkazov štátneho výkazníctva (výkazy mesačné a štvrťročné FIN v zmysle metodiky MF SR, ročná individuálna uzávierka).
• Mesačné zostavovanie výstupov potrebných pre sledovanie plnenia rozpočtu, výkazov FIN 1-12, hlavnej knihy, účtovného denníka, knihy záväzkov a pohľadávok, pokladničnej knihy a iné.
• Zostavovanie a odsúhlasovanie zostatkov účtov, v zmysle pokynov MFSR zabezpečovanie zverejnenia účtovnej závierky a povinných informácií konsolidácie vo verejnej správe v rámci modulov informačného systému Štátnej pokladnice.
• Vypracovanie konsolidačného balíka pre účtovnú uzávierku.
• Dodržiavanie platnej legislatívy súvisiacej s výkonom pridelenej agendy, najmä zákonov a predpisov, ktoré súvisia so zákonom o účtovníctve, postupmi účtovania pre RO a PO, zákonom o rozpočtových pravidlách a zákonom o finančnej kontrole a súvisiacich interných predpisov.
• Zostavovanie a vykonávanie fyzickej a dokladovej inventarizácie podľa pokynov ÚIK a v spolupráci s členmi inventarizačných komisií.
• Príprava rozborov hospodárenia jednotlivých prioritných projektov a návrhy úprav rozpočtu.
• Predkladanie podkladov pre vypracovanie návrhu rozpočtu na nasledujúce účtovné obdobie.
• Zodpovednosť za zverejňovanie Pohľadávok štátu v zmysle zákona o pohľadávkach štátu.
• Zodpovednosť za priebežné zverejňovanie evidencie faktúr za jednotlivé účtovné obdobia na webových stránkach organizácie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám.
• Dodržiavanie platnej legislatívy súvisiacej s výkonom pridelenej agendy a súvisiacich interných predpisov; a zákona o ochrane osobných údajov č. 18/2018 Z.z.

podpora sporenia v III. pilieri

Záujemcovia môžu zasielať žiadosť o pracovnú pozíciu a svoj životopis na e-mailovú adresu [email protected] alebo [email protected] do 20.3.2024. Do žiadosti je potrebné napísať súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle Zákona č. 18/2018 Z .z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Uchádzači, ktorí spĺňajú vyššie uvedené požiadavky budú pozvaní na osobný pohovor/výberové konanie. Termín výberového konania sa uskutoční predbežne v termíne od 20.3.2024.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

finančné účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Fakturácia - Expert
Hospodárska korešpondencia - Expert
Skladové hospodárstvo - Expert
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Expert
Microsoft Outlook - Expert
Microsoft Windows - Expert

Počet rokov praxe

1

Znalosť zákonov a predpisov v oblasti podnikových financií a účtovníctva,
práca s účtovnými programami SOFTIP a SAP na vysokej úrovni.
pozornosť, precíznosť, presnosť, spoľahlivosť, samostatnosť, trpezlivosť, analytické myslenie, sebaovládanie,

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4534238  Dátum zverejnenia: 11.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac