Teatrológ , divadelný historik

Divadelný ústav

Miesto práce
Divadelný ústav, Jakubovo nám., Bratislava
Termín nástupu
1.4.2019
Základná zložka mzdy (btto) a ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (platová trieda 7), dosiahnutého vzdelania a praxe a osobného ohodnotenia

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Napĺňanie vedecko-výskumnej činnosti v oblasti teórie, kritiky a histórie slovenského divadla.
Koordinácia expertných tímov (interných a externých) zverených projektov.
Spolupráca na vedecko-výskumných úlohách s jednotlivými oddeleniami Divadelného ústavu (prioritne s Oddelením divadelnej dokumentácie, informatiky a digitalizácie a Oddelením edičnej činnosti).
Koordinácia a zodpovednosť za iné práce súvisiace s aktivitou oddelenia podľa vedecko-výskumných plánov Centra výskumu divadla doma a v zahraničí.

Výberové konanie sa uskutoční v predpokladanom termíne - marec 2019. Uchádzači/ky budú informovaní prostredníctvom e-mailu/telefónu jednotlivo. Záujemcovia môžu zasielať žiadosť a životopis na e-mailovú adresu [email protected] alebo na korešpondenčnú adresu Divadelného ústavu. Do žiadosti je potrebné napísať súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.
Uchádzači, ktorí spĺňajú uvedené požiadavky, budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné, teatrologické

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) alebo Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

komunikatívnosť
precíznosť
zmysel pre tímovú prácu
zodpovednosť
manažérske schopnosti
samostatnosť a iniciatíva pri riešení odborných pracovných úloh

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3593554  Dátum zverejnenia: 5.2.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Základná zložka mzdy (btto) a ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (platová trieda 7), dosiahnutého vzdelania a praxe a osobného ohodnotenia