Knihovník špecializovanej knižnice

Divadelný ústav

Miesto práce
Jakubovo namestie 12, Bratislava
Termín nástupu
01.11.2017
Ponúkaný plat (brutto)
V zmysle Zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov vo verejnom záujme a dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovednosť za budovanie, vedenie, evidenciu, spracovanie, uloženie a uchovávanie knižničných fondov (špecializovaná knižnica, historické knižničné fondy)
- zodpovednosť za knižné katalógy a ich dopĺnanie
- zabezpečenie konzultačnej a výpožičnej služby v rámci stanovených výpožičných hodín
- evidencia v elektronickom systéme Clavius; dopĺňanie a vykonávanie revízie údajov
- odborné spracovanie informácií a podkladov pre CEZL

Informácie o výberovom konaní

Osobný pohovor sa uskutoční v termíne 23. - 27. 10. 2017

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

25.10.2017 (ostávajú ešte 2 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

knižničná a informačná veda

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

* bezúhonnosť, samostatnosť, komunikatívnosť, orientácia v starších tlačovinách a periodikách

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Divadelny ustav
Jakubovo namestie 12
813 57 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Diana Selecká
Tel.: +421 2 20487102
E-mail: poslať životopis
ID: 3083733   Dátum zverejnenia: 11.10.2017