Colný deklarant

Direct Parcel Distribution SK s.r.o.

Miesto práce
Pharos Park, Ružinov
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 700 EUR/mesiac+20% mesačné odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte skúsenosť s colnou deklaráciou a hľadáte pre seba novú výzvu? Máme pre Vás jedinečnú príležitosť stať sa súčasťou menšieho, rýchlo sa rozvíjajúceho tímu Back Office na oddelení Zákazníckeho servisu. Spoločnosť DPD hľadá nového kolegu/kolegyňu ktorý/á svojimi aktivitami zastreší oblasť súvisiacu s colnou agendou pri preprave balíkov.

Vašou náplňou bude:
  • Vytvorenie procesov súvisiacich s prepravou zásielok mimo krajín EU
  • Z dlhodobého hľadiska vybudovanie vlastného colného oddelenia, nastavenie procesov a postupov
  • Zabezpečenie súladu interných smerníc a predajných materiálov s aktuálne platnou legislatívou v colnej oblasti a návrhy na ich aplikáciu v praxi
  • Riešenie a podpora pri nastavení Q&A colných požiadaviek zákazníkov
  • Príprava a zabezpečenie interných colných školení pre zákaznícku podporu a obchodnú oblasť
  • Riešenie požiadaviek zo zahraničných pobočiek DPDGroup súvisiacich s Importom alebo Exportom z/do 3 krajín
  • Kontrola, schvaľovanie a evidencia colných faktúr
  • Príprava podkladov k colnému konaniu
  • Spracovanie colných a prepravných dokumentov k zásielkam
  • Manažment colného skladu
  • Spracovanie štatistických výkazov a interných reportov
  • Kontaktná osoba pre štátne inštitúcie pre colnú oblasť
  • Aktívna účasť na domácich aj zahraničných projektoch spoločnosti súvisiacich s Imp/Exp
  • Iné úlohy stanovené nadriadeným pracovníkom

DPD sa stará o to, aby sa zamestnanci cítili na pracovisku dobre a mali vytvorené čo najlepšie podmienky. Preto sme vytvorili pestrý program benefitov, ktorého cieľom je podporiť spokojnosť a motiváciu každého zamestnanca.

Čo ponúkame:

  • stravné lístky nad rámec zákona;
  • mesačne darčekovú poukážku;
  • príspevok na dopravu;
  • dovolenka navyše až 5 dní;
  • príspevok do tretieho piliera;
  • príspevky v prípade významných životných udalostí;
  • systém zliav pre zamestnancov v spolupráci s našimi partnermi;
  • príspevok na jazykový kurz;
  • zvýhodnené ceny zasielania balíkov;
  • práca v medzinárodnej kuriérskej spoločnosti;
  • mladý, dynamicky sa rozvíjajúci kolektív;
  • služobný telefón.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

4

  • predchádzajúca prax v oblasti colného prejednania nutná
  • ovládanie colného zákona a legislatívy v colnej oblasti
  • výborné komunikačné schopnosti, písomný aj ústny prejav
  • schopnosť samostatne sa rozhodovať
  • zodpovedný a spoľahlivý prístup k práci
  • analytické myslenie
  • proaktivita a lojálnosť
  • tímový hráč

Pridajte sa k nám do DPD Slovensko a staňte sa členom jednej z popredných spoločností v rámci logistiky a prepravy s viac ako 20 ročnou tradíciou na trhu. Staráme sa každý deň o tisícky spokojných zákazníkov. Sme súčasťou medzinárodnej DPD siete a sme tiež odborníkmi na našom domácom trhu. Každý balík doručený sieťou DPD kdekoľvek v Európe aj v 230 krajinách celého sveta je uhlíkovo neutrálny.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Tomáš Kubala
E-mail: poslať životopis
ID: 4038349  Dátum zverejnenia: 27.7.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac