Linux Administrator

DIGMIA s.r.o.

Lazaretská 12, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 2 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Veríme, že najsilnejší zdroj vo firme sú ľudia, ktorí dokážu myslieť, vymýšľať, dizajnovať, ovládať a nastavovať systémy. Hľadáme skúseného technika, ktorý myslí komplexne a vie prepájať technické súvislosti a k riešeniu problémov pristupuje kreatívne. Budeš spolupracovať na správe serverových riešení aj na návrhu a dodávke riešení v cloudových systémoch podľa požiadaviek zákazníka.

Popis práce:

• Návrh, inštalácia, implementácia a správa komplexných serverových
riešení na platforme Unix-like systémov (Linux Redhat, Solaris...)
• Vypracovávanie a údržba dokumentácie
• Účasť na plánovaní a dizajne hybridných riešení podľa potrieb našich
zákazníkov
• Spolupráca na testovaní nových technológií a systémov zavádzaných
• Diagnostika prípadných problémov
• Telefonická a e-mailová 3rd level podpora pre našich zákazníkov
• Konzultácie business požiadaviek zákazníka a ich transformácia na
technické riešenia
• Zodpovednosť za návrh IT architektúry, definícia implementačných, či
migračných projektov
• Realizácia implementačných, či migračných projektov a tímová
spolupráca na komplexnejších prípadoch

• podporu v ďalšom vzdelávaní a osobnostnom raste (odborné konferencie, certifikované školenia, interné workshopy)
• geekovskú firemnú kultúru
• parkovanie v garáži v centre mesta
• zaujímavé projekty
• otvorený prístup a priestor pre realizáciu vlastných myšlienok

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Administrácia LAN/WAN - Pokročilý
Administrácia UNIX/Linux - Expert
Klient/server administrácia - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

2-3 roky

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

 Praktické skúsenosti, prípadne certifikácia aspoň u jedného z týchto poskytovateľov: AWS, Azure, GCP, M365
 Dlhodobá prax s Linux systémami
 Skúsenosti s kontajnerizáciou sú výhodou (Docker, Kubernetes...)
 Skúsenosti so správou serverových služieb
 Rozsiahle skúsenosti v oblasti správy serverov, prostredí a inštalácií
 Skúsenosti s inými OS veľkou výhodou
 Porozumenie bezpečnostným princípom
 Geek prístup a chuť pri učení sa nových technológií
 Skúsenosti s dohľadovými systémami a princípmi ich fungovania
 Schopnosť sústrediť sa na detaily a zároveň vnímať pozorne požiadavky zákazníka
 Profesionalita, schopnosť pracovať v tíme
 Ďalšie znalosti:
o Anglický jazyk – mierne pokročilý
o Prax na podobnej pozícii 2-3 roky

Príbeh Digmie začal v roku 2006, kedy sa v správnom čase a na správnom mieste stretli dvaja zakladatelia Vlado a Juraj – IT nadšenci. Vytvorili unikátne pracovné prostredie plné slobody a osobnej zodpovednosti.
Odvtedy pomáhame firmám budovať a spravovať ich infraštruktúru, a to spoľahlivo, bezpečne a s dôrazom na vysokú dostupnosť. Od systémov založených na „open source“ technológiách sme sa posunuli k výstavbe hybridných riešení.
Vďaka tomu vieme v súčasnosti skonzultovať, kreatívne navrhnúť a spoľahlivo spravovať aj riešenia klientov v cloudových prostrediach.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4587063  Dátum zverejnenia: 25.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac