Hlavný účtovník

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica

Children's Faculty Hospital Banská Bystrica, Námestie Ludvíka Svobodu, Banská Bystrica
Termín nástupu
1.9.2022, dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiaczákladná zložka mzdy je pri plnom úväzku od 1 300,- €/mesačne resp. podľa dĺžky odbornej praxe podľa platnej Kolektívnej zmluvy.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do kolektívu Oddelenia účtovníctva, plánu a rozpočtu hľadáme šikovného a zodpovedného kolegu/kolegyňu na pozíciu Hlavný účtovník. Hľadáme človeka, ktorý má skúsenosti s účtovníctvom, nebojí sa výziev a má tímového ducha.
Vašou náplňou práce bude:
- komplexné zabezpečenie účtovníckych agend – zabezpečenie vedenia účtovníctva v zmysle platných legislatívnych predpisov a interných smerníc v ekonomickom, informačnom systéme SOFTIP PROFIT
- zodpovednosť za kompletnú oblasť účtovníctva, kontrola a usmernenie menšieho kolektívu účtovníkov,
- zodpovednosť za DPH – evidencia, mesačný výkaz DPH, kontrolný výkaz, koeficient, ročné vysporiadanie koeficientu, prenos daňovej povinnosti a pod.,
- zodpovednosť za evidenciu, účtovanie a odpisovanie majetku vrátane evidencie a odpisovania majetku podľa zdrojov,
- vnútroorganizačné účtovníctvo,
- tvorba interných predpisov v oblasti účtovníctva,
- spolupráca na mesačných a ročných účtovných závierkach,
- vykonávanie finančnej kontroly v zmysle zákona 375/2015 Z.z.,
- orientácia v ekonomickej klasifikácii rozpočtovej klasifikácie.

Ponúkame prácu na plný pracovný úväzok a zázemie stabilnej organizácie.
- pracovný čas je 37,5 hodiny/týždenne a máme zavedený pružný pracovný čas,
- dovolenka nad rámec zákonníka práce,
- zamestnávateľ podporujúci neustále vzdelávanie a rozvoj,
- stravné lístky alebo finančný príspevok nad rámec zákonníka práce,
- príspevok na tretí dôchodkový pilier,
- príspevok na rekreáciu po dovŕšení 2 rokov trvania pracovného pomeru.

Práca na ponúkanej pracovnej pozícii si vyžaduje človeka, ktorý má skúsenosti, je ochotný a schopný prevziať zodpovednosť za pridelené úlohy a do svojej práce vnáša systém a poriadok.
V prípade, že Vás táto ponuka zaujala a spĺňate kvalifikačné predpoklady, pošlite nám svoj životopis. Vítané sú aj referencie.
Zároveň Vás žiadame, aby ste v zaslanej žiadosti udelili súhlas so spracovaním osobných údajov. V opačnom prípade nebude možné Vašu žiadosť o zamestnanie ďalej spracovávať.
Ďakujeme za prejavený záujem pracovať v našej organizácii. Dovoľujeme si Vás informovať, že odpovedať budeme len uchádzačom, ktorí postúpia do užšieho výberu a budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický odbor, učtovníctvo a rozpočtovníctvo

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Vítaná prax v oblasti účtovníctva/rozpočtovníctva v príspevkovej/rozpočtovej organizácii.

Počet rokov praxe

5

Od kandidáta očakávame:
• zápal a entuziazmus pre víziu a hodnoty detskej nemocnice,
• znalosť legislatívy (Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve, Zákon č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Občianskeho zákonníka v znení zákona č. 509/1991 Zb., Obchodného zákonníka v znení zákona č. 500/2001 Z. z., Zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, Zákon č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike, Zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov, Zákon č. 291/2002 Z. z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Opatrenie MF SR č. MF/16786/2007-31, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, štátne fondy, obce a vyššie územné celky).
• praktická znalosť daní – DPH, DPH koeficient, DzP PO,
• pokročilé počítačové znalosti (MS Excel podmienkou),
• schopnosť pracovať samostatne, vystupovať a komunikovať na profesionálnej úrovni,
• analytické, logické myslenie,
• predpoklady pre tímovú prácu,
• precíznosť ,
• spoľahlivosť,
• zodpovednosť,
• schopnosť učiť sa nové veci a flexibilita.

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica je štátnou príspevkovou organizáciou. Hlavnou činnosťou je poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov detského veku (do 19 rokov veku). Zdravotnícke zariadenie má 4 lôžkové oddelenia (kliniky) a 31 špecializovaných ambulancií.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4351012  Dátum zverejnenia: 9.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac