Pomáhajúci pracovník v nocľahárni pre ľudí bez domova (m/ž)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Ivanská cesta 32, Bratislava
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
900 - 960 EUR/mesiacZákladná mzda 900 - 960 eur je uvádzaná v hrubom, pripočítava sa k nej navyše preplatenie všetkých príplatkov podľa zákona (sobota, nedeľa, sviatok, noc). V čistom priemerná mesačná mzda 900€ -1100 € podľa odpracovaných pracovných zmien. Po uplynutí skúšobnej doby zvýšenie základnej mzdy na 930 EUR (brutto) + príplatky Po 12-tich mesiacoch opätovné zvýšenie základnej mzdy na 960 (brutto) + príplatky V prípade preukázateľnej praxe v práci s cieľovou skupinou (t.j. ľuďmi vylúčenými z bývania) v trvaní najmenej 1 rok základná mzda vo výške 960 brutto + príplatky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak Ti nie je ľahostajný život ľudí na ulici, veríš v nádej pre lepšiu budúcnosť pre všetkých zraniteľných a chceš prispieť kúskom dobra pre spoločnosť, príď do Nocľahárne sv. Vincenta de Paul a staň sa súčasťou nášho tímu ako pomáhajúci pracovníka, alebo pracovníčka v sociálnych službách, ktorý/a bude mať na starosti najmä:

- pomocné činnosti spojené s poskytovaním sociálnych služieb v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova (Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul)
- administratívne činnosti spojené s registráciou klienta, vedenie požadovanej evidencie, práca s registračnou pokladnicou a zobrazovacími zariadeniami, hmotná zodpovednosť za zverenú hotovosť
- zabezpečovanie starostlivosti o osobnú hygienu klienta (to v praxi znamená pripravovanie drogérie pre klientov, pranie uterákov, výdaj čistých plachiet pre klientov, upratovanie sociálnych zariadení, pranie osobného ošatenia klienta a inej bielizne)
- zabezpečovanie starostlivosti o hygienu okolitého prostredia klienta (vrátane upratovacích prác)
- vo výnimočných prípadoch asistencia pri opatrovateľských činnostiach podľa potreby (sprevádzanie imobilného klienta v zariadení, pomoc pri presúvaní, atď)
- výdaj a/alebo príprava stravy, výdaj potravín a ošatenia
- zabezpečovanie starostlivosti o hygienu ubytovacích a kancelárskych priestorov zariadenia sociálnych služieb (vrátane upratovacích prác).

Ide o prácu na nočné a denné zmeny (v priemere 12-13 služieb mesačne, s prevahou nočných zmien) v nepretržitej prevádzke s týždennou pracovnou dobou 37,5h  Denná služba začína v čase od 7:30h - 20:00h. Nočná služba začína v čase od 18:45h - 7:45h. V mesačnom priemere ide s pravidla o 9 nočných služieb a 4 denné služby. Rozvrhnutie zmien môže byť aj individuálne podľa dohody so zamestnancom.

V areáli pracoviska je k dispozícií parkovacie miesto (strážené kamerovým systémom).

Možnosť uzatvoriť pracovný pomer ihneď na dobu neurčitú.

Čo je Nocľaháreň a Útulok sv. Vincenta de Paul?
Ide o nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova v Bratislave, ktoré fungujú nepretržite už od roku 2006, resp. 2010. Obe zariadenia sa nachádzajú v tom istom areáli a pracuje v nich približne 30 zamestnancov. Viac informácií o nocľahárni a útulku nájdete na našej webovej stránke www.depaul.sk, v časti Naše služby, alebo vo video vizitke na linku: https://www.youtube.com/watch?v=9IufpprxiqU

☝️ Na čo sa môžeš ako pomáhajúci pracovník tešiť? Okrem spríjemňovania zdanlivo obyčajných dní, resp. večerov našich klientov, Ti v našej organizácii ponúkame:

materiálne výhody/benefity:
- Sickdays (deň na zotavenie formou plateného voľna)​
- každý odpracovaný rok = deň dovolenky navyše
- MultiSport karta s príspevkom zamestnávateľa (možnosť vybaviť aj zvýhodnenú sprievodnú detskú kartu)
- 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
- zvýhodnená celoročná registrácia v Staromestskej knižnici v Bratislave
- 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk

- odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
- odmena za odpracované roky
- odmena v prípade životného jubilea
- možnosť požiadať o zamestnaneckú pôžičku (po uplynutí 1 roku trvania pracovného pomeru)
- možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)

- pravidelné skupinové aj individuálne supervízie, školenia počas roka (deeskalačné techniky, práca s klientmi so závislosťou, trauma informovaný prístup, prvá pomoc)

-teambuildingové aktivity

nemateriálne výhody/benefity:
-individuálnu a cielenú podporu v rámci procesu zaúčania nového zamestnanca (tzv. buddy/tútor)
- priestor na vzdelávanie a rozvoj
- prácu v príjemnom a mladom kolektíve, ktorá má ZMYSEL
- možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí so skúsenosťou so životom na ulici
- možnosť podieľať sa na ZMENE SYSTÉMU v oblasti bezdomovectva.

Váš životopis zasielajte, prosím, spolu s motivačným listom.
Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

nerozhoduje

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Akého člena tímu hľadáme? Predovšetkým:
- bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie;
- človeka, ktorý sa nebojí nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách;
- samostatného, rozhodného, so zodpovedným prístupom a tímovým duchom;
- odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením.

Môžu, no nemusia byť aj:
- schopnosť aktívne a bezpečne šoférovať;
- technické spôsobilosti.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Agápia Tuchyňová
E-mail: poslať životopis
ID: 4764067  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac