Можливість для людей з України

Opatrovateľ/-ka v zariadení sociálnych služieb. Pozícia vhodná aj pre študentov sociálnej práce (ponúkame možnosť dočasného ubytovania)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Jelenia 4, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
900 - 960 EUR/mesiaczákladná mzda 900 eur je uvádzaná v hrubom, pripočítava sa k nej navyše preplatenie všetkých príplatkov podľa zákona (sobota, nedeľa, sviatok, noc). V čistom priemerná mesačná mzda 900€ -1100 € podľa odpracovaných pracovných zmien. - po uplynutí skúšobnej doby zvýšenie základnej mzdy na 930 EUR (brutto) + príplatky - po 12-tich mesiacoch opätovné zvýšenie základnej mzdy na 960 (brutto) + príplatky - v prípade preukázateľnej práce s ľuďmi odkázanými na pomoc iných fyzických osôb ako opatrovateľ alebo domáci opatrovateľ v trvaní minimálne 1 roka nástupný plat vo výške 960 EUR (brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak Ti nie je ľahostajný život ľudí ohrozených stratou bývania a s nepriaznivým zdravotným stavom, príď do Útulku a Zariadenia opatrovateľskej služby sv. Lujzy de Marillac a pridaj sa k nám do tímu opatrovateľov!

Ako opatrovateľ, opatrovateľka budeš mať možnosť:

• prispievať k zlepšeniu zdravotného stavu klienta formou starostlivosti o osobnú hygienu klienta či pomoci pri presune na lôžko či invalidný vozík
• pomáhať s udržiavaním poriadku a čistoty prostredia v zariadení
• zabezpečovať výdaj stravy, ako aj nevyhnutného ošatenia a obuvi
• asistovať pri sprevádzaní klienta k lekárovi a bežných denných aktivitách
• podporovať klienta pri každodenných činnostiach
• vykonávať administratívne činnosti spojené s poskytovaním služieb klientom
• podieľať sa na tímových poradách a skupinových supervíziach

Láka Ťa práca opatrovateľa, ale máš obavu, či to zvládneš? Počas zaúčacieho procesu ťa bude sprevádzať šikovný kolega a neskôr budeš mať príležitosť absolvovať certifikovaný opatrovateľský kurz hradený organizáciou. Okrem toho Ťa počas roka čakajú vzdelávacie programy, ktoré Ti pomôžu pri práci s klientom (Trauma informovaný prístup; Hranice pri práci s klientom, a iné). Pozícia je vhodná aj pre študentov sociálnej práce, ktorí by radi počas štúdia pretavili svoje doterajšie vedomosti pri priamej práci s klientom v praxi

Týždenný pracovný čas je 37,5h (za mesiac to je 13-14 pracovných zmien). Práca je rozložená na denné a nočné zmeny (v priemere 5-6 nočných zmien mesačne). Týždenný pracovný čas je 37,5h (za mesiac to je 13-14 pracovných zmien). Denná služba v čase 7:45 - 20:15h a nočná služba v čase 19:45 - 8:15h.

☝️Čo je Útulok a ZOS sv. Lujzy de Marillac a aký Ťa čaká pracovný tím?

V zariadení sociálnych služieb sa už 15 rokov venujeme pomoci ľuďom ohrozeným stratou bývania alebo skúsenosťou so životom na ulici, ktorí majú zdravotné ťažkosti a častokrát nemajú dostupné možnosti k doliečeniu svojho stavu. Práve u nás im poskytujeme celodennú starostlivosť s víziou zlepšenia či stabilizovania ich zdravia. V zariadení máme kapacitu 35 klientov, väčšinou v staršom veku. Aj napriek ťažkým životným skúsenostiam našich klientov neopúšťa radosť a snaha o riešenie svojho stavu. Počas týždňa sa klienti zapájajú do rôznych aktivít, ako ranné rozcvičky, prechádzky, návšteva galérie, trhov, spoločné varenie, výroba bezodpadových podpaľovačov a iné. Náš tím opatrovateľov aktuálne tvorí osem kolegov a kolegýň spolu s vedúcou opatrovateľkou, počas dňa sa stretneš aj s vedúcim a zástupkyňou zariadenia, ako aj so sociálnymi pracovníkmi, zdravotnou sestrou a koordinátorkou aktivít.
Ak chceš vidieť ako to vyzerá za našimi dverami, pozri si videjko:

☝️Na čo sa môžeš ako opatrovateľ/-ka tešiť? Okrem spríjemňovania zdanlivo obyčajných dní našich klientov, Ti v našej organizácii ponúkame

materiálne výhody/benefity:
• zabezpečenie opatrovateľského kurzu organizáciou
• v prípade potreby poskytnutie dočasného ubytovania (max. doba 3 mesiace, zvýhodnená cena nájmu)
• Sick days (deň na zotavenie formou plateného voľna)
• Každý odpracovaný rok = deň dovolenky navyše
• Multisport karta s príspevkom zamestnávateľa

• 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
• zvýhodnená celoročná registrácia v Staromestskej knižnici v Bratislave
• 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
• odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
• Odmeny pri pracovných a životných jubileách
• možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
• možnosť požiadať o zamestnaneckú pôžičku (po uplynutí 1 roku trvania pracovného pomeru)
• podporujeme rozvoj a chuť vzdelávať sa, zabezpečujeme supervízie (individúálne aj skupinové)
• zaujímavé teambuildingové aktivity

nemateriálne výhody/benefity:
• komorný typ zariadenia (menšie kapacity počtov klientov)
• práca v príjemnom a dynamickom kolektíve, ktorá má ZMYSEL
• možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí so skúsenosťou so životom na ulici a byť súčasťou organizácie, ktorá sa už viac ako 15 rokov podieľa na systematickom ukončovaní problematiky ľudí bez domova

Váš životopis zasielajte, prosím, spolu s krátky popisom prečo Vás naša ponuka zaujala.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

nezáleží, výhodou, nie však podmienkou, sú skúsenosti a vzdelanie v opatrovateľskej práci a certifikát opatrovateľského kurzu

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Akého člena tímu hľadáme? Predovšetkým:
- bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie
- človeka, ktorý sa nebojí nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách
- samostatného, rozhodného, so zodpovedným prístupom a tímovým duchom
- odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Michal Cibiri
E-mail: poslať životopis
ID: 4722944  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac