Sestra v zariadení sociálnych služieb (ošetrovateľská starostlivosť o dospelých) m/ž

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Jelenia 4, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
1 300 EUR/mesiac(výška základnej mzdy zodpovedá úväzku s ustanoveným týždenným pracovným časom v trvaní 40 hodín)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Útulku a ZOS sv. Lujzy de Marillac sa už v neziskovej organizácií DEPAUL Slovensko 15 rokov venujeme pomoci ľuďom ohrozeným stratou bývania alebo skúsenosťou so životom na ulici, ktorí majú zdravotné ťažkosti a častokrát nemajú dostupné možnosti k doliečeniu svojho stavu. Práve u nás im poskytujeme celodennú starostlivosť s víziou zlepšenia či stabilizovania ich zdravia. Do nášho tímu hľadáme posilu na pozíciu (zdravotnej) sestry, ktorou hlavnou náplňou práce bude:

- samostatná odborná ošetrovateľská starostlivosť o mobilných, čiastočne mobilných a imobilných klientov v zariadení sociálnych služieb pre ľudí so skúsenosťou so životom na ulici podľa platných ošetrovateľských štandardov
- garancia odbornej úrovne ošetrovateľskej starostlivosti poskytovanej v zariadení
- účasť pri príjme klientov do zariadenia, sledovanie zdravotného stavu klientov, indikácia potreby odborných vyšetrení, vykonávanie odberov v prípade potreby, meranie telesných funkcií, dávkovanie a podávanie liekov, liečiv a injekcií, poskytovanie predlekárskej prvej pomoci
- zostavenie ošetrovateľských plánov, identifikácia a napĺňanie potrieb prijímateľa sociálnej služby, vedenie príslušnej dokumentácie
- dohľad nad bezchybnou manipuláciou pri podávaní liekov, zodpovednosť za evidenciu návykových a omamných látok, ich bezpečné a správne uskladnenie
- zabezpečovanie zdravotníckeho materiálu
- úzka spolupráca s pracovníkmi opatrovateľského a sociálneho úseku zariadenia
- účasť na poradách personálu zariadenia
- ďalšia práca podľa pokynov vedúceho zariadenia.

Ide o prácu na denné zmeny počas pracovného týždňa. V prípade záujmu možnosť skráteného úväzku (ustanovený týždenný pracovný čas môže byť rozvrhnutý nepravidelne na jednotlivé dni a týždne napr. 3 dni po 8 hodín).

V zariadení máme kapacitu 35 klientov, väčšinou v staršom veku. Aj napriek ťažkým životným skúsenostiam našich klientov neopúšťa radosť a snaha o riešenie svojho stavu. Počas týždňa sa klienti zapájajú do rôznych aktivít, ako ranné rozcvičky, prechádzky, návšteva galérie, trhov, spoločné varenie, výroba bezodpadových podpaľovačov a iné. Náš tím tvoria opatrovatelia, vedúci zariadenia spolu s jeho zástupkyňou, počas dňa sa stretneš aj so sociálnymi pracovníkmi a koordinátorkou aktivít.
Ak chceš vidieť ako to vyzerá za našimi dverami, pozri si videjko:

☝️Okrem vykonávania odborných činností a spríjemňovania zdanlivo obyčajných dní našich klientov, Ti v našej organizácii ponúkame:

Materiálne výhody, benefity:
- Sickdays
- doplnková dovolenka
- MultiSport karta s príspevkom zamestnávateľa
- 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
- zvýhodnená celoročná registrácia v Staromestskej knižnici v Bratislave
- 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
- odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
- odmena za odpracované roky
- odmena v prípade životného jubilea
- možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
- podporujeme rozvoj a chuť vzdelávať sa, supervízie
- zaujímavé teambuildingové aktivity

nemateriálne výhody/benefity:
- práca v dynamickom kolektíve zameranom na poskytovanie kvalitných služieb pre ľudí bez bývania
- individuálna a cielená podporu v rámci procesu zaúčania nového zamestnanca
prácu v priateľskom kolektíve, ktorá má ZMYSEL
- možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí so skúsenosťou so životom na ulici
- možnosť podieľať sa na ZMENE SYSTÉMU v oblasti bezdomovectva.

✍️Záujemcov o pracovnú ponuku prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu, v ktorom nám krátko popíšete, prečo sa zaujímate práve o prácu s ľuďmi so skúsenosťou so životom na ulici. Uchádzačov vybraných na základe uvedených podkladov radi uvidíme na osobnom stretnutí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ošetrovateľská starostlivosť o dospelých, v komunite alebo v psychiatrii

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

v zariadení sociálnych služieb alebo v nemocnici

Počet rokov praxe

1

Akého člena tímu hľadáme? Predovšetkým:
- bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie
- človeka, ktorý sa nebojí nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách
- samostatného, rozhodného, so zodpovedným prístupom a tímovým duchom
- odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením.

Skúsenosť s kontaktom s ľuďmi bez domova výhodou.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Lucia Babjaková
E-mail: poslať životopis
ID: 4606911  Dátum zverejnenia: 23.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac