Sociálny pracovník v Integračnom programe bývania

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Opavská 24, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
1 300 EUR/mesiac(v prípade chýbajúcej 1-ročnej praxe s cieľovou skupinou 1.200 EUR / mesiac brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme terénneho sociálneho pracovníka, resp. pracovníčku do nášho programu bývania. Jeho/jej úlohou bude:

- vykonávať sociálne poradenstvo a poskytovať podporu prijímateľom (klientom, ktorými sú ľudia so skúsenosťou so životom na ulicii) sociálnej služby podpora samostatného bývania priamo v bývaní;
- pri práci s klientmi uplatňovať prvky prístupu housing first;
- pracovať v motivovanom a zladenom tíme;
- aktívne vyhľadávať a kontaktovať klientov v ostatných službách organizácie Depaul Slovensko, prípadne ľudí ohrozených stratou bývania v ich prirodzenom prostredí;
- viesť poradenský rozhovor, vrátane špecializovaného poradenstva (ak ako sociálny/a pracovník/čka máš ročnú prax s cieľovou skupinou na akejkoľvek pozícii), resp. základného poradenstva (ak skúsenosti s cieľovou skupinou ešte zbieraš), podľa aktuálnych potrieb klienta;
- prepájať klienta na odborníkov z oblasti duševného zdravia, závislostí a iných podľa individuálnych potrieb klienta;
- podporovať klienta pred, počas a po procese zabývania sa;
- administratívna práca - dokumentácia progresu práce s klientom;
- aktívna účasť na poradách /1xtýždeň/, pravidelných supervíziách /1xmesačne/.

Čo je program bývania?
Je to najmladší, neustále sa rozvíjajúci program organizácie Depaul Slovensko. Jeho hlavnou úlohou je poskytovať sociálne poradenstvo a podporu ľuďom bez prístrešia v cenovo dostupnom bývaní na území Bratislavy, i celého Bratislavského samosprávneho kraja (v rámci sociálnej služby podpora samostatného bývania).

V čom je tento program bývania iný?
Program bývania Depaul Slovensko realizuje pilotný projekt dostupného bývania pre ľudí bez domova s prvkami tzv. housing first. Vďaka tomu budeš mať možnosť spolupodieľať sa na budovaní pre Slovensko vlastného systému podpory ľudí bez domova v samostatnom bývaní. Našimi hlavnými nástrojmi sú zmocňovanie klienta, rešpektovanie klientovho práva voľby a jeho podpora v samostatnosti a preberaní zodpovednosti za svoje rozhodnutia.

Materiálne výhody, benefity:
- MultiSport karta
- 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
- 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
- odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
- odmena za odpracované roky
- odmena v prípade životného jubilea
- možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
- zaujímavé teambuildingové aktivity

Predovšetkým Ti však ponúkame:
- prácu v dynamickom kolektíve zameranom na poskytovanie kvalitných služieb pre ľudí bez bývania
- možnosť podieľať sa na tvorbe obsahovej náplne a podobe integračného programu bývania
- individuálnu a cielenú podpora v rámci procesu zaúčania nového zamestnanca (tzv. buddy/tútor)
- možnosť neustáleho ďalšieho vzdelávania sa v oblasti sociálnej práce a sociálnych služieb
- zdieľanie skúseností sociálnych pracovníkov v rámci rôznych druhov a foriem sociálnych služieb

Záujemcov o pracovnú ponuku prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu, v ktorom nám krátko popíšete, prečo sa zaujímate práve o prácu s ľuďmi bez domova; čo si predstavujete pod pojmom “integrácia ľudí bez bývania” a ktoré princípy z “housing first” prístupu považujete za najdôležitejšie (vychádzať môžete napríklad z tohto dokumentu: http://www.socialnibydleni.mpsv.cz/images/soubory/HF/Principy_k_webin%C3%A1%C5%99i.pdf). Uchádzačov vybraných na základe uvedených podkladov radi uvidíme na osobnom stretnutí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

preukázateľná prax v priamom styku s cieľovou skupinou - ľuďmi bez domova

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Akého člena tímu hľadáme? Predovšetkým:
- bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie;
- človeka, ktorý má nehodnotiaci prístup ku klientovi, nebojí sa nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách;
- samostatného, rozhodného, so zodpovedným a proaktívnym prístupom k práci a tímovým duchom;
- vysoko motivovaného vzdelávať sa a učiť sa novým veciam;
- odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4376674  Dátum zverejnenia: 29.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac