Sociálny pracovník v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova (m/ž)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Jelenia 4, Bratislava
Termín nástupu
ihneď, resp. dohodou
1 200 EUR/mesiacv prípade preukázateľnej praxe v práci s ľuďmi bez domova v trvaní najmenej 1 rok základná mzda vo výške 1300 EUR brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak Ti nie je ľahostajný život ľudí so skúsenosťou so životom na ulici a navyše s nepriaznivým zdravotným stavom, príď do Útulku a Zariadenia opatrovateľskej služby sv. Lujzy de Marillac a staň sa súčasťou nášho tímu ako sociálny pracovník (sociálna pracovníčka).

Náplňou Tvojej práce bude:
• vykonávanie sociálnej práce ako odbornej činnosti na účel ustanovený zákonom o sociálnych službách v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
• úzka spolupráca s ostatnými sociálnymi pracovníkmi/asistentami sociálnej práce vykonávajúcimi prácu v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
• vykonávanie sociálneho poradenstva v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
• vykonávanie pomoci pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
• diagnostikovanie sociálnych problémov a riešenie krízovej sociálnej situácie klienta;
• podieľanie sa na riešení sociálno-právnych a sociálno-zdravotných problémov klienta;
• v prípade potreby sprevádzanie klienta a hájenie záujmov klienta;
• príprava a vedenie príslušnej dokumentácie, vrátane práce so zobrazovacími jednotkami, reporting;
• budovanie vzťahu s klientom na báze partnerstva a spolupráce;
• spolupráca s inštitúciami štátnej správy a miestnej samosprávy pri riešení sociálnej núdze klienta;
• spolupráca s ostatnými pracovníkmi vykonávajúcimi prácu v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa.

✍️Budeme radi, ak nám napíšeš a prídeš sa pozrieť do nášho útulku a zariadenia opatrovateľskej služby, kde Ťa čaká tím skvelých kolegov, ale čo je ešte dôležitejšie, práve tí najzraniteľnejší, ktorí potrebujú Tvoju odbornú podporu.

Ustanovený týždenný pracovný čas bude 40 hodín týždenne a bude rozvrhnutý na pondelok až piatok. V prípade záujmu je možné uzatvoriť pracovnú zmluvu ihneď na dobu neurčitú.

☝️Na čo sa môžeš ako sociálny pracovník (sociálna pracovníčka) tešiť? Okrem vykonávania odborných činností a spríjemňovania zdanlivo obyčajných dní našich klientov, Ti v našej organizácii ponúkame nasledovné materiálne výhody/benefity:

• Sickdays
• MultiSport karta s príspevkom zamestnávateľa
• 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
• zvýhodnená celoročná registrácia v Staromestskej knižnici v Bratislave
• 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
• odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
• odmena za odpracované roky
• odmena v prípade životného jubilea
• možnosť požiadať o zamestnaneckú pôžičku (po uplynutí 1 roku trvania pracovného pomeru)
• možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
• podporujeme rozvoj a chuť vzdelávať sa, supervízie
• zaujímavé teambuildingové aktivity

Predovšetkým Ti však ponúkame:

• prácu v dynamickom kolektíve zameranom na poskytovanie kvalitných služieb pre ľudí bez bývania
• individuálnu a cielenú podporu v rámci procesu zaúčania nového zamestnanca (tzv. buddy/tútor)
• možnosť neustáleho ďalšieho vzdelávania sa v oblasti sociálnej práce a sociálnych služieb
• zdieľanie skúseností sociálnych pracovníkov v rámci rôznych druhov a foriem sociálnych služieb.

Záujemcov o pracovnú ponuku prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu, v ktorom nám krátko popíšete, prečo sa zaujímate práve o prácu s ľuďmi so skúsenosťou so životom na ulici. Uchádzačov vybraných na základe uvedených podkladov radi uvidíme na osobnom stretnutí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie v oblasti sociálnej práce podmienkou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti práce s ľuďmi bez domova výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Akého člena tímu hľadáme? Predovšetkým:
• bezúhonného, ktorému je blízky sociálny kontakt, je komunikatívny, empatický a má kultivované vystupovanie;
• človeka, ktorý má nehodnotiaci prístup ku klientovi, nebojí sa nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách;
• samostatného, rozhodného, so zodpovedným a proaktívnym prístupom k práci a tímovým duchom;
• vysoko motivovaného vzdelávať sa a učiť sa novým veciam;
• odolného voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4236222  Dátum zverejnenia: 15.1.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac