Komunitný pracovník/organizátor (práca s ľuďmi bez domova)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 030 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme kolegu/kolegyňu, ktorý/á má zápal, chuť a zručnosti a ktorého/ktorej cieľom je malými krokmi prispieť k zmene systému starostlivosti o ľudí bez domova v Bratislave a jej mestských častiach.

Čo táto pekná myšlienka znamená v praxi? Ponúkame Ti našu predstavu, ako túto myšlienku preniesť do Tvojej každodennej práce:
- snažiť sa nadväzovať kontakty s ľuďmi bez domova, ktorí sú prijímateľmi sociálnych služieb poskytovaných našou organizáciou a následne ich zaktivizovať a zapojiť do riešenia ich problémov,
- venovať ľuďom bez domova svoj čas prostredníctvom tzv. komunitných stretnutí, počas ktorých Tvojou úlohou bude načúvať ich momentálnej situácii za účelom mobilizácie ich potenciálu,
- úzko spolupracovať so sociálnymi pracovníkmi a ďalšími zamestnancami našej organizácie,
- komunikovať s komunitami ľudí bez domova a vedeniami mestských častí Bratislavy, mesta Bratislavy, prípadne inými inštitúciami verejnej správy, ako aj farnosťami a lokálnymi komunitami podľa potrieb a cieľov ľudí bez domova a našej organizácie,
- naberať mnoho ďalších skúseností a zručností v práci s verejnosťou,
- viesť príslušnú dokumentáciu, vrátane reportingu.

Na čo sa môžeš ako komunitný organizátor tešiť? Okrem spríjemňovania zdanlivo obyčajných dní, resp. večerov našich klientov, Ti v našej organizácii ponúkame

materiálne výhody/benefity:
- MultiSport karta
- možnosť bezplatného RT-PCR testovania v prípade potreby
- 20% zľava na vybrané predstavenia SND v Bratislave
- 5% zľava pri nákupe cez zlavomat.sk
- odmena pri uzatvorení (prvého) manželstva či narodení dieťaťa
- odmena za odpracované roky
- odmena v prípade životného jubilea
- možnosť požiadať o zamestnaneckú pôžičku (po uplynutí 1 roku trvania pracovného pomeru)
- možnosť krátkodobého vypožičania služobného motorového vozidla na súkromné účely v prípade potreby (po uplynutí skúšobnej doby)
- zaujímavé teambuildingové aktivity

nemateriálne výhody/benefity:
- prácu v príjemnom a mladom kolektíve, ktorá má ZMYSEL
- možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí so skúsenosťou so životom na ulici
- možnosť podieľať sa na ZMENE SYSTÉMU v oblasti bezdomovectva
- výmena skúseností so sesterskými organizáciami v Európe.

Záujemcov prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu, v ktorom nám krátko popíšete, ako si predstavujete komunitnú prácu s ľuďmi so skúsenosťou so životom na ulici. Uchádzačov vybraných na základe uvedených podkladov radi uvidíme na osobnom stretnutí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v priamom styku s cieľovou skupinou - ľuďmi bez domova - výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Nemusíš sa ničoho báť, všetko potrebné Ťa naučíme, stačí, ak máš schopnosť a chuť:
- mobilizovať ľudí bez domova
- si komunikatívny, samostatný a proaktívny
- zároveň vieš pracovať v tíme a byť jeho súčasťou
- vieš sa namotivovať a samostatne vzdelávať.

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4074080  Dátum zverejnenia: 14.11.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 030 EUR/mesiac