Komunitný organizátor (pomoc ľuďom bez domova)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Ivanská cesta, Ružinov
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
930 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme kolegu (kolegyňu), ktorý má zápal, chuť a zručnosti a ktorého cieľom je malými krokmi meniť systém v prístupe problematiky ľudí bez domova v Bratislave. Čo táto pekná myšlienka znamená v praxi? Ponúkame Ti našu predstavu, akú túto myšlienku preniesť do Tvojej každodennej práce:
- snažiť sa zaktivizovať ľudí bez domova a zapojiť ich do aktívneho riešenia problémov
- venovať týmto ľuďom svoj čas prostredníctvom stretnutí, počas ktorých je Tvojou úlohou načúvať ich momentálnej situácii za účelom mobilizácie a ďalších foriem pomoci,
- komunikácia s dobrovoľníkmi, ktorí prichádzajú do nocľahárne za účelom výpomoci počas večernej služby
- komunikovať na rôznych úrovniach verejnej správy
- naberať mnoho ďalších skúseností a zručností v práci s verejnosťou
- jednoducho sa cez malé víťazstvá pokúšaš vyhrať veľkú vojnu
- Cieľom je postupné odstraňovanie bezdomovectva komunitnou formou
- Výhodou je prax v oblasti sociálnej a komunitnej práce, práce so sociálne znevýhodnenými skupinami obyvateľstva

Ponúkame klasiku: mladý a dynamický kolektív, neformálne pracovné prostredie, flexibilnú pracovnú dobu, možnosť kariérneho rastu, prácu v medzinárodnej spoločnosti, teambulidingové aktivity...
Ale čo je najdôležitejšie, máme:
- prácu, ktorá má ZMYSEL
- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici
- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva.
- flexibilnú prácu, vlastné aktivity, ktoré nás približujú k cieľu,

- Neustále vzdelávanie v oblasti komunitnej práce a jazykových zručností

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Nemusíš sa ničoho báť, všetko potrebné Ťa naučíme, stačí ak máš schopnosť a chuť:
- mobilizovať ľudí bez domova
- si samostatný a proaktívny
- vieš sa namotivovať a samostatne vzdelávať

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez prístrešia, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci bez domova, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova. Organizácia vznikla v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 ľudí bez domova. Každý deň zabezpečuje nocľah a stravu pre 200-250 klientov. Od založenia to už je viac ako 400.000 nocľahov.

Materskou spoločnosťou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine a v USA.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kapitulská 18
814 14 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Angela Pokojná
Tel.: +421910852209
E-mail: poslať životopis
ID: 3799992  Dátum zverejnenia: 23.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 930 EUR/mesiac