Poradíme Vám?

Opatrovateľ v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Hattalova 6, Bratislava
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
740 EUR/mesiacdo konca roka 2021 základná mzda vo výške 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

zabezpečovanie starostlivosti o osobnú hygienu klienta, pomoc klientovi pri presune na lôžko, invalidný vozík
zabezpečovanie komplexnej starostlivosti o hygienu okolitého prostredia klienta, vrátane starostlivosti o poriadok a čistotu v zariadení (ubytovacie priestory, kancelárske priestory, trávnaté a oddychové plochy)
výdaj stravy a potravín, ošatenia a obuvi, a pomoc pri podávaní predpísaných liekov
sprevádzanie klienta pri návšteve lekára podľa potreby
podieľanie sa na udržiavaní životných aktivít klienta, vykonávanie pohybovej aktivizácie
poskytovanie predlekárskej prvej pomoci klientovi
administratívne činnosti spojené s poskytovaním služieb klientovi (vrátane prípadnej práce so zobrazovacími jednotkami)

práca na denné a nočné zmeny

práca v mladom, dynamickom a priateľskom kolektíve
práca v organizácii s väzbami na zahraničné organizácie venujúce sa práci so znevýhodnenými a sociálne vylúčenými skupinami
zaškolenie
možnosť účasti na rôznych školeniach a kurzoch zodpovedajúcich vykonávanej práci
teambuildingové aktivity

Váš životopis zasielajte, prosím, spolu s motivačným listom.
Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

opatrovateľský kurz výhodou

schopnosť sociálneho kontaktu, komunikatívnosť, empatia, kultivované a pohotové vystupovanie, písomný a slovný prejav, istota a rozhodnosť, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, schopnosť prijať zodpovednosť, praktické myslenie, odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola, flexibilita

bezúhonnosť
vodičský preukaz skupiny B - výhodou
technické spôsobilosti - výhodou

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez domova, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci bez domova, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko vznikol v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 ľudí bez domova. Depaul Slovensko prevádzkuje v Bratislave viacero zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova - nízkoprahovú Nocľaháreň a Útulok sv. Vincenta de Paul, Útulok a Zariadenie opatrovateľskej služby sv. Lujzy de Marillac a Ošetrovňu sv. Alžbety (nízkoprahové denné centrum a stredisko osobnej hygieny). Depaul Slovensko na území Bratislavského samosprávneho kraja taktiež vykonáva Terénnu prácu bl. Rozálie Rendu, v rámci ktorej poskytuje ľuďom bez domova priamo v ich prirodzenom prostredí o.i. sociálne poradenstvo a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov.

Materskou organizáciou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine, v USA a Chorvátsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kapitulská 308/18
814 14 Bratislava-Staré mesto

Kontakt

Kontaktná osoba: Michal Cibiri
Tel.: +421904738749
E-mail: poslať životopis
ID: 3104197  Dátum zverejnenia: 14.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 740 EUR/mesiac