800 - 870 EUR

Pomocný pracovník (ľudia bez domova)

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Ivanská cesta, Ružinov
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
Celková mzda (brutto)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme kolegu/kolegyňu, ktorý rád príjme výzvu prekročiť prah každodennej rutiny a pustí sa spolu s nami do veľkého dobrodružstva - zmeny systému v prístupe problematiky ľudí bez domova v Bratislave.

Pokúsime sa Ti v jednoduchých bodoch predložiť zopár základných krokov, v ktorých je ukryté tajomstvo našej práce, teda čo by Ťa u nás čakalo:

- možnosť bližšie spoznávať ľudí bez domova počas času, ktorý strávia v našej nocľahárni (spôsob ich fungovania, životné príbehy, ich pohľad na život, na spoločnosť...) Spôsob, do akej miery chceš ľudí bez domova spoznávať, je úplne na Tebe, všetko je v Tvojich rukách. Dôležitá je len Tvoja chuť a sila pomáhať im pokryť ich základné životné potreby (strava, hygiena, ošatenie, nocľah)

- čakajú Ťa denné i nočné služby. Počas dennej služby sa staráš o chod nocľahárne, ktorá je prázdna až do začiatku večernej registrácie, t.j. do 19:00 hod. Tvojou náplňou práce je komunikácia s darcami, ktorí prichádzajú do nocľahárne, udržiavať čistotou na pracovisku a ďalšie základné úkony.

- nočná služba je jedno veľké dobrodružstvo v ktorom si spolu s Tvojim tímom kolegov na jednej lodi, ktorou spoločne preplávate až do ďalšieho rána. Čo Ťa na tejto nočnej plavbe vlastne čaká? Registrácia klientov, výdaj diek na spanie, výdaj večere, príprava raňajok, kontrola izieb počas noci a podobne. Ale okrem pracovných povinností Ťa čaká množstvo bonusov v podobe rozhovorov, v ktorých môžeš spoznávať životy ľudí, ktorí z rôznych príčin končia na ulici. Zaručujem Ti, že budeš veľmi prekvapený, aké hodnoty sa ukrývajú práve v týchto ľuďoch žijúcich na periférii spoločnosti a čo všetko môže byť príčinou ich životnej situácie. A okrem toho na Teba čaká bonus v podobe skvelého tímu kolegov, ktorí sa Ťa už nevedia dočkať. Takže neváhaj, napíš nám a nastúp na našu spoločnú plavbu za pomocou ľuďom bez domova.
Všetko Ťa naučíme! Ak Ti nie je ľahostajný život ľudí na ulici, napíš nám a príď sa pozrieť, čakáme práve na Teba! :)

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

670 + príplatky 200

Okrem skvelého kolektívu, príplatkov za nočné služby, bonusy, teambuildingy, školenia a kurzy, Ti ponúkame:
- prácu, ktorá má ZMYSEL
- prácu, ktorá Ti dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí na ulici
- prácu, ktorá Ti umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

nerozhoduje

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez prístrešia, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci bez domova, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova. Organizácia vznikla v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 ľudí bez domova. Každý deň zabezpečuje nocľah a stravu pre 200-250 klientov. Od založenia to už je viac ako 400.000 nocľahov.

Materskou spoločnosťou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine a v USA.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kapitulská 18
814 14 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Veronika Schmidtová
E-mail: poslať životopis
ID: 2738738   Dátum zverejnenia: 9.11.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   670 + príplatky 200