Paralegal - študent práva

Dentons Europe CS LLP, organizačná zložka

Miesto práce
Bottova 2a, Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
Jún - Júl 2024
Mzdové podmienky (brutto)
6,5 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Naši študenti sú dôležitou súčasťou nášho právneho tímu, a preto si ich dôsledne vyberáme. Nehľadáme v nich lacnú pracovnú silu na pomocné kancelárske práce. Hľadáme v nich našich budúcich kolegov právnikov a v neposlednom rade podporu pre našich klientov. Mnoho z našich predchádzajúcich študentov u nás ostalo aj po ukončení štúdia a pokračovali vo svojej kariére ako advokátski koncipienti a neskôr úspešní advokáti. Preto je pre nás dôležité našich študentov vzdelávať, dbať o ich rozvoj a prípravu na úspešnú právnickú kariéru.

Na pozícii študent/paralegal sa v našej kancelárii stretneš s rôznymi oblasťami práva a vyskúšaš si, ktorá oblasť ti najviac sedí. Môže ti to pomôcť pri rozhodovaní, ktorým smerom by si sa v budúcnosti chcel zamerať. Medzi zadania, ktoré u nás študenti najčastejšie riešia patria:

• komplexný právny rešerš, predovšetkým v oblastiach súkromného práva, ale aj trestného či správneho práva;
• príprava jednoduchších právnych dokumentov a podpora pre advokátov a advokátskych koncipientov pri komplexnejších podaniach;
• asistencia pri právnych auditoch;
• komunikácia so súdmi a inými orgánmi verejnej moci;
• asistencia pri Pro bono prípadoch (napr. pomoc žiadateľom o azyl, ochrana oznamovateľov korupcie);
• marketing (napr. príprava prezentácií pre klientov);
• príprava prekladov z a do anglického jazyka.

• atraktívne mzdové ohodnotenie (6,50 € na hodinu);
• príležitosť vyskúšať si prácu v rôznych oblastiach práva;
• príjemné moderné pracovné prostredie v novom centre Bratislavy;
• prehlbovanie si jazykových zručností;
• možnosť spolupráce aj po ukončení štúdia;
• multisport karta;
• možnosť práce z domu;
• tímbuildingové akcie a eventy ako lyžovačka, splav, turistické výlety, rôzne športové aktivity, každoročná husacina, vianočný večierok a ďalšie;
• a mnohé iné.

Ak ťa táto ponuka zaujala, pošli nám svoj životopis spolu so sprievodným motivačným listom, oba v anglickom jazyku. Na ich základe vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor do priestorov našej kancelárie.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

Právo a legislatíva

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Pokročilý

študent právnickej fakulty (1. - 3. ročník)
schopnosť samostatne plniť zverené úlohy
dôslednosť, spoľahlivosť a komunikatívnosť
ovládanie anglického jazyka na úrovni C1

Dentons je najväčšia globálna právnická firma na svete. Sme prítomní vo viac ako 80 krajinách a pôsobíme vo viac ako 200 lokalitách s viac ako 20 000 zamestnancami.

Naša kancelária v Bratislave s viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami na trhu a silným tímom zloženým z 24 právnikov, 9 koncipientov, 4 študentov a 15 administratívnych pracovníkov poskytuje vysoko kvalitné právne poradenstvo tak v cezhraničných aj lokálnych transakciách, pri strategických rozhodnutiach ako aj v súvislosti s riešením každodennej agendy našich klientov. Namiesto toho, aby sme sa zamerali na teoretickú právnu analýzu, našim klientom ponúkame efektívne business riešenia a poskytujeme im konkrétne a praktické poradenstvo, ktoré pomôže dosiahnuť obchodnú dohodu alebo vyriešiť ich spor.

Výsledkom spätnej väzby od našich klientov, sú aj naše umiestenia v rebríčkoch medzinárodných publikáciách ako sú Chambers, Legal 500 alebo IFRL1000, ktoré hodnotia právnické kancelárie a v ktorých sa dlhodobo umiestňujeme, ako firma ale aj ako ocenení jednotlivci, na popredných miestach tak na slovenskom ako aj európskom trhu. Podľa prieskumu The Slovak Spectator patríme medzi 10 najväčších právnických kancelárii na Slovensku a sme tretia najväčšia medzinárodná kancelária na slovenskom trhu.

Medzi našich klientov patria lokálne aj medzinárodné spoločnosti. Prípady a transakcie, na ktorých pracujeme sú často v médiách označované ako v tom čase tie najväčšie, najobjemnejšie, či prelomové.

Viac sa o nás a našich aktivitách môžete dozvedieť na www.dentons.com alebo na LinkedIn na našom Dentons profile alebo cez #DentonsBratislava.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

ID: 4816440  Dátum zverejnenia: 25.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 6,5 EUR/hod.