Production engineer

DECRAN-SK s. r. o.

Miesto práce
Robotnícka 273, 017 01 Považská Bystrica
Termín nástupu
according to the agreement
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiac1 300 EUR/mesiac + 200 € prémie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Job description
- Processing orders in the information system ( recieving order, launching purchase orders, preparation and processing of the production orders)
- Production preparation and administration ( 3D modeling + Drawings + Plasma plans + .CNC )
- Solving problems which can appear during production process
- Planning and other administration tasks set up by direct supervisor
Responsible for:
- Full Order processing ( described in job description )

One-shift working hours
Annual attendance bonus of monthly salary.

Please send your CVs to: [email protected]. Only selected candidates will be addressed..

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

strojárstvo, konštrukcia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Autodesk Inventor - Pokročilý
Microsoft Dynamics NAV - Expert

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Requirements
- Autodesk Inventor – Advanced user
- Technical education ( university degree – Ing.) – Sheet metal experience are advantage
- 3 years of experience in technical brand
- English – Advanced level ( min. B2 – speaking, writing)
- Microsoft Dynamics NAV – big advantage

Zahraničná spoločnosť, pôvodom z Belgicka zaoberajúca sa výrobou priemyselných dverí z ocele.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2928027  Dátum zverejnenia: 4.6.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac