BOZP, PO & Environmentálny koordinátor, Košice

Danucem Slovensko a.s.

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
Dohodou
1 400 EUR/mesiacod 1400€ základná mzda + 12% ročná maximálne dosiahnuteľná variabilná zložka + 13.plat (uvedená mzda je minimálna možná na tejto pozícii a môže byť vyššia v závislosti od skúseností uchádzača)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rola BOZP&PO technika:

  • (Právne predpisy) Zaisťuje, že všetky BOZP politiky spoločnosti Danucem a právne predpisy sú na prevádzke aktualizované a dodržiavané. Zodpovedá za získavanie potrebných povolení a rozhodnutí štátnych orgánov v rámci pridelenej prevádzky.
  • (Komunikácia a vzdelávanie zamestnancov) Jasne a zrozumiteľne komunikuje BOZP a PO pravidlá. Vytvára a posilňuje kultúru požiarnej prevencie v závode. Vytvára, plánuje a zabezpečuje realizáciu protipožiarnych školení a overuje ich účinnosť. Vytvára a udržiava vzťahy s externými inštitúciami (HaZZ, polícia, úrady práce, pracovná zdravotná služba).
  • (Prevencia) Vytvára reporty na sledovanie účinnosti požiarnej ochrany, podporuje bezpečné správanie zamestnancov v tomto smere. Kontroluje a overuje účinnosť implementácie protipožiarnych opatrení na prevádzke.
  • (Nápravné opatrenia) Hlási všetko nebezpečné konanie, vyšetruje príčiny úrazov a nehôd, vedie nápravné opatrenia a koordinuje zavádzanie účinnejších preventívnych opatrení.
  • (Štandardy) Overuje súlad procesov, pracovných postupov a používania zariadení s IMS (Integrovaný manažérsky systém).

Rola environmentálenho koordinátora:

  • Monitorovanie, hlásenia a analýza environmentálnych požiadaviek prevádzky s aktuálnymi internými a externými požiadavkami. Príprava a účasť na audite a certifikácii ISO 14 001
  • Definícia, komunikácia a kontrola implementácie efektívnych postupov do výroby  pri dodržiavaní environmentálnych cieľov/limitov .V prípade odchýlky od cieľov uskutočnenie nápravných opatrení
  •  V spolupráci s manažérom prevádzky analyzuje enviro dopady na zmeny v procese výroby a dopady na kvalitu produkcie
  • Príprava, obnova, zverejňovanie a správoplatnenie dokumentov vo zverených oblastiach v súlade s IMS. Príprava  hlásení v zmysle interných a legislatívnych požiadaviek.

Pracovisko sa nachádza na našej prevádzke na výrobu tekutej torsky v priestoroch spoločnosti US Steel Košice.

  • Variabilná zložka mzdy
  • Fixný 13. plat vyplácaný v dvoch splátkach
  • Príplatky nad rámec zákona
  • Príspevok do III. piliera dôchodkového sporenia
  • Dovolenka navyše v zmysle kolektívnej zmluvy
  • Doplatok pri strate príjmu z dôvodu pracovnej neschopnosti
  • Príspevok na stravu nad rámec zákona
  • Príspevok na cestovanie do zamestnania
  • Príspevky pri rôznych životných udalostiach a sociálnu výpomoc v prípade núdze
  • Dni voľna pri špeciálnych udalostiach (svadba, narodenie dieťaťa,...)
  • Ďalšie nadštandardné benefity pre zamestnancov podľa kolektívnej zmluvy
  • Odborné zaučenie, vzdelávanie a podporu pri Vašom kariérnom rozvoji
  • Spoločenské a športové firemné aktivity

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

  • Stredoškolské, resp. vysokoškolské vzdelanie v odbore (bezepčnosť, chémia, procesné inžinierstvo, environmentalistika)
  • Oprávnenie bezpečnostného a požiarneho technika
  • Autorizovaný bezpečnostný technik - výhodou
  • Minimálne 2 ročná prax vo výrobnom závode ako bezpečnostný/požiarny technik,
  • Skúsenosť s riešením problematiky životného prostredia - veľkou výhodou
  • Znalosti zákonov o odpadoch, vodách , ovzduší - veľkou výhodou
  • MS Office - užívateľ
  • Anglický jazyk - B1

Spoločnosť Danucem Slovensko a.s. so sídlom v Rohožníku pôsobí na Slovensku od augusta 2015, keď nadobudla aktíva spoločnosti Holcim (Slovensko) a.s., najvýznamnejšieho výrobcu cementu a spojív na slovenskom trhu s dlhoročnou históriou.

Pod Danucem Slovensko a.s. patria aktuálne cementárne v Rohožníku a v Turni nad Bodvou, sieť betonární a štrkovní po celom Slovensku, spoločnosť ecorec,s.r.o., najvýznamnejší výrobca alternatívnych palív na trhu, a prepravná spoločnosť Transplus, s.r.o.

Spoločnosť Danucem patrí do skupiny CRH, ktorá je popredný svetový výrobca stavebných materiálov. Svoj pôvod má v Írsku, pričom pôsobí v 37 krajinách sveta, kde zamestnáva viac než 90.000 ľudí. Je najväčším výrobcom stavebných materiálov v severnej Amerike a treťou najväčšou spoločnosťou svojho druhu vo svete.

Spoločnosť Danucem stavia svoju obchodnú stratégiu na hodnotách trvalo udržateľného rozvoja, trvalom raste a rozvoji inovácií. Za svoje úspechy vďačí spoločnosť svojim zamestnancom a jej cieľom je prilákať tie najlepšie talenty z rôznych oblastí. Danucem Slovenko a.s., sa svojou personálnou politikou usiluje byť zamestnávateľom prvej voľby vo všetkých krajinách, kde pôsobí.

V Danucem podporujeme aj inklúziu a diverzitu, ktoré sú podstatnou súčasťou našej firemnej kultúry.

Viac informácií nájdete na stránke www.danucem.sk .

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Natália Žuľová
E-mail: poslať životopis