Všeobecná účtovníčka / účtovník (so skúsenosťou aj s XLS)

DANAE VISION s.r.o.

Miesto práce
Dolné Rudiny 29, Žilina
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
máj - jún 2024
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 - 1 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovednosť za účtovnú agendu obchodnej spoločnosti (v dvojčlennom tíme):

• nastavovanie predkontácii a účtovných súvzťažností v programe Abra Gen
• účtovanie bankových platieb (mimo automatické párovanie) a vybraných účtovných prípadov

• inventarizácia účtov, spracovanie účtovných závierok a daňových priznaní

• komunikácia so štátnymi inštitúciami, príprava výkazov, reportov, analýz

• v rámci vzájomnej zastupiteľnosti podávanie mesačných priznaní DPH, KV, SV
• manažment pohľadávok, splátkové kalendáre, elektronické upomínacie konanie

• optimalizácia pracovných postupov s cieľom zjednodušenia, sprehľadnenia a zvýšenia presnosti

• priebežná aplikácia nových funkcií a upgradov účtovného systému, komunikácia s konzultantom príp. s  hot line softwarovej firmy

• udržiavanie prehľadu o aktuálnej účtovnej legislatíve SR​

• Stabilná pracovná pozícia vo firme s 30-ročnou pôsobnosťou v branži očnej optiky
• Komplexná zvýhodnená starostlivosť o okuliarovú optiku pracovníka a príslušníkov jeho najbližšej rodiny

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme za zaslanie Vášho životopisu.
Najvhodnejšie uchádzačky budeme kontaktovať s pozvaním na 1. kolo online / tel. pohovorov. Finalistky sa zúčastnia 2. kola. Vzhľadom na podrobný popis prac. pozície ďalšie informácie poskytneme len účastníkom osobných pohovorov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

SŠ s maturitou + účt. prax min 5 r. / VŠ + účt. prax min. 3 roky

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

účtovník PU

Počet rokov praxe

3

• praktické skúsenosti v oblasti účtovníctva obchodnej spoločnosti

• orientácia a znalosť daňovej a účtovnej legislatívy
• znalosť práce s XLS
• logické a analytické myslenie, flexibilita
• presnosť a precíznosť, zodpovednosť
• tímová práca
• pozitívny prístup k práci
• schopnosť riešiť problémy

Popredný distribútor v odbore očná optika s 30-ročnou tradíciou na Slovensku a 22-ročnou pôsobnosťou v Českej republike. Výhradný predajca japonských okuliarových šošoviek HOYA, DANAE VISION a japonských optických a oftalmologických prístrojov REXXAM a TAKUBOMATIC. Distribútor inovatívnej terapeutickej okuliarovej šošovky MiYOSMART na spomalenie nárastu krátkozrakosti u detí.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4792065  Dátum zverejnenia: 25.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac